Uczniowie nie wrócą do szkół
Pixabay.com airunique
Irmina Jach - 21 Listopada 2020

Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów

Uczniowie przed kilkoma tygodniami, po kilkumiesięcznej przerwie, powrócili do trybu nauki zdalnej. Ze względu na dramatyczną sytuację epidemiologiczną w kraju rząd podjął decyzję, że takie rozwiązanie będzie bezpieczniejsze dla dzieci i młodzieży. Wielu rodziców miało nadzieję, że ich pociechy już wkrótce wrócą do szkół. Podczas dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki zabrał głos w tej sprawie. Padła konkretna data oraz inne kluczowe szczegóły. Rząd zdecydował o zmianie terminów ferii zimowych - po raz pierwszy od lat uczniowie z całego kraju udadzą się na wypoczynek jednocześnie.

Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczą się obecnie w domowym zaciszu. Data powrotu dzieci i młodzieży do szkół do tej pory pozostawała zagadką. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa nie zwalnia tempa, a rząd nie ukrywał, że bezpieczeństwo obywateli jest kwestią priorytetową. Rodzice z niecierpliwością czekali na konkretne informacje. Teraz już wszystko jasne.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Uczniowie powrócą do szkół już wkrótce?

W ostatnich tygodniach rząd unikał odpowiedzi na pytanie, kiedy można spodziewać się powrotu do szkół. Sytuacja epidemiologiczna wciąż pozostaje niekorzystna i trudno przewidzieć, co wydarzy się w najbliższym czasie. Decyzja o przerwaniu trybu zdalnego nie jest łatwa. Wymaga czasu i szczegółowych analiz, co podkreślił Przemysław Czarnek podczas jednej z konferencji.

- To będzie trwało tak długo, jak będzie konieczne ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne naszych uczniów, naszych nauczycieli, pracowników oświaty, naszych studentów, naszych profesorów. Ale też tak długo, jak będzie to konieczne do tego, by zahamować wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i zniwelować jego liczbę. To jest bardzo potrzebne dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, do tego byśmy się ustrzegli tych wszystkich negatywnych konsekwencji pandemii koronawirusa, które widzimy w innych krajach. I widzieliśmy wiosną w innych krajach europejskich, czy na świecie - mówił pod koniec czerwca Minister Edukacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Teraz Mateusz Morawiecki zdecydował, że uczniowie nie wrócą do szkół przynajmniej do 23 lub 24 grudnia. Ferie zimowe dla wszystkich województw będą odbywać się w tym samym terminie, od 4 do 17 stycznia. Decyzja spowodowana jest koniecznością ograniczenia ruchu turystycznego do momentu, w którym na rynku pojawią się szczepionki.

Powrót do szkół pozostaje wizją bardzo odległą i zależy przede wszystkim od tego, czy Polacy będą przestrzegać zasad rygoru sanitarnego, co przełoży się na spadek liczby zachorowań.

- Powodzenie tego planu zależy od solidarności, od zaangażowania każdego z nas, wymaga to od nas ogromnej dyscypliny, stawką jest ludzkie życie, zdrowie setek tysięcy osób i miliony miejsc pracy - zaznaczył towarzyszący premierowi Jarosław Gowin.

Minister edukacji przed kilkoma tygodniami zaznaczył, że decyzja, która spowodowała kontrowersje wśród Polaków, nie wynika z faktu, że szkoły nie są bezpiecznym miejscem. Według polityka większym problemem jest poruszanie się po mieście. Wielu uczniów dociera do placówek za pomocą transportu zbiorowego, co z kolei przekłada się na przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach. Liczne zgromadzenia, które uniemożliwiają stosowania dystansu społecznego, stwarzają największe zagrożenie epidemiologiczne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  2. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję
  3. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

- Decyzja ta została podjęta, pomimo tego, że w szkołach bezpośrednio nie stwierdzano wielu przypadków zakażenia koronawirusem, w sensie nie potwierdzono więcej niż 2,2 procent (zakażeń), to jednak ta mobilność związana z funkcjonowaniem szkół, a zatem z przemieszczaniem się milionów dzieci, uczniów, młodzieży, milionów opiekunów, rodziców, ale też cała mobilność związana z ruchem około szkolnym, to rzeczywiście jest miejsce, gdzie jest możliwość zarażania się kononawirusem - podsumował.

Wszystko wygląda na to, że jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie nagłemu pogorszeniu, uczniowie powrócą do szkół na przełomie grudnia i stycznia. Do tej pory, zgodnie z poprzednią decyzją rządu, dzieci i młodzież będą uczyć się w trybie zdalnym. Wszelkie decyzje dotyczące zasiłków opiekuńczych dla rodziców, którzy muszą zostać z pociechami w domach, będą takie same jak wcześniej.

Uczniowie ferie

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Podejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomoc
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Kotlety mielone i schabowe nie mają do nich podejścia. Wyborne kotlety zrobisz łatwiej, szybciej i zdrowiej z jednego warzywa
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News