uczniowie konferencja minister edukacji
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 19 Listopada 2020

Pilna konferencja ministra edukacji. Przekazał informacje, na które uczniowie i rodzice czekali z zapartym tchem

Uczniowie oraz rodzice nieustannie oczekują na wiadomość dotyczącą tego, kiedy będą mogli powrócić do szkół. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji i nauki odpowiedział na dotyczące tej kwestii pytanie.

Uczniowie od wielu dni odbywają naukę w formie zdalnej. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odpowiedział między innymi na pytania dotyczące nowej formuły egzaminów. Opowiedział o szczegółach tego, jak będą one wyglądać. Poruszono również kwestię powrotu dzieci do szkół.

Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły PolskęNie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły PolskęCzytaj dalej

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

W czwartek 19 listopada odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Został on zapytany między innymi o kwestię powrotu dzieci do szkół. Jak przekazał, jako pierwsze do szkolnych ławek powrócić mają klasy najmłodsze.

Na pytanie o to, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół, szef resortu nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Jak przypomniał, na ten moment nauka zdalna trwa do 29 listopada. O ewentualnym przedłużeniu takiej formy edukacji rząd zadecyduje w oparciu o to, jak dalej będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna w kraju.

- Jeśli doradcy premiera Mateusza Morawieckiego ds. wirusologii stwierdzą, że po 29 listopada będzie można przywrócić uczniów do szkół, bez narażenia niebezpieczeństwa, wówczas powrót do nauczania stacjonarnego stanie się możliwy - wytłumaczył Czarnek.

Kwestią wymagającą zaznaczenia jest również to, że powrót dzieci do szkół będzie się odbywał stopniowo. W pierwszej kolejności wrócą klasy 1-3 szkoły podstawowej. Prowadzenie zajęć w formie zdalnej jest bowiem najtrudniejsze z najmłodszymi dziećmi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Głównym tematem konferencji była jednak kwestia egzaminu ósmoklasisty oraz matur w 2021 roku. Minister wytłumaczył, iż poproszono ekspertów o to, by ułożyli oni nowy plan działania, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa.

Zakres wiedzy ma zostać ograniczony aż o 20 proc. Dokonane zmiany mają obowiązywać jednak tylko na obecny rok szkolny. Wszystkie informacje niebawem zostaną opublikowane na stronie rządowej - gov.pl.

- Teraz na tej podstawie CKE przygotuje arkusze egzaminacyjne z egzaminami, których zakres przedmiotowy i zakres wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu będzie ograniczony o 20-30 proc. - oświadczył minister.

Jak chwalił się minister, Polska jako pierwsza zdecydowała się i podjęła korekty programu, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli oraz uczniów Zadań będzie mniej, lecz czas na ich napisanie pozostanie taki sam.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach

2. Powrót uczniów do szkół. Minister edukacji przekazał informacje, na które czekały tysiące polskich rodzin

3. Pilny komunikat ministerstwa do milionów Polaków. Nikt nie wiedział, że zaczęło się już z samego rana

W matematyce natomiast przewiduje się mniej zadań otwartych. W języku polskim będzie można samodzielnie wybrać sobie lekturę do rozprawki (z zakresu tych, które zostaną podane jako obowiązkowe). W języku obcym liczba zadań również ma zostać ograniczona.

Matura ma wyglądać podobnie. Materiał do nauki ma zostać pomniejszony, a liczba zadań maturalnych zostanie ograniczona. Nie wiadomo również, czy w 2021 roku odbędą się ustne egzaminy maturalne. Wszystko będzie uzależnione od obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Rewolucyjny przepis na szarlotkę bez pieczenia. Wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Konferencja prasowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News