Uczniowie mają dość
istockphoto.com izusek
Weronika Wasiak - 13 Października 2020

Uczniowie mają dość, wzięli sprawy w swoje ręce. Akcja na ogólnopolską skalę, nie mają wyjścia

Uczniowie musieli wziąć sprawy w swoje ręce. Niespodziewanie ruszyła akcja na skalę ogólnopolską, sytuacja jest poważna. Nie mogli dłużej siedzieć z założonymi rękami.

Uczniowie, rodzice i pedagodzy od samego początku nie zgadzają się z decyzją rządu w sprawie powrotu do szkół. Mimo jednak wielu sprzeciwów i rozwijającej się dynamicznie epidemii, władze kraju wciąż nie zdecydowały się na zamknięcie szkół i ponownego wdrożenia edukacji w trybie zdalnym. Sytuacja okazała się na tyle poważna, że dzieci postanowiły wziąć spawy we własne ręce.

Epidemia, kiedy koniecEkspert zdradził, kiedy będzie szczyt zachorowań i koniec epidemii w Polsce. Nie ma żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Wielka akcja na skalę ogólnopolską. Uczniowie mówią "dość"

Jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się nieoficjalne informacje dotyczące rzekomego zamknięcia szkół. Tak jednak się nie stało, a teraz, gdy dobowa liczba nowych przypadków nie spada poniżej 4 tysięcy, politycy zaczynają zapewniać, że do ponownego wdrożenia nauki zdalnej nie dojdzie. W odwecie uczniowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wystosować za pośrednictwem mediów petycję "Zdrowi uczniowie".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- 1 września uczniowie i uczennice wrócili do nauki w systemie stacjonarnym, a tego dnia Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowano 550 nowych zakażeń SARS-CoV-2. [...] Dalej, 25 września — 1587, 2 października — 2292, 7 października — 3003, 8 października — 4280, 9 października — 4739 i wreszcie 10 października (dzień pisania treści tej petycji) — 5300. Tendencja wzrostowa jest wręcz przerażająca i, naszym zdaniem, podjąć trzeba natychmiastowe działania mające na celu opanowanie epidemii - brzmi wstęp petycji wystosowanej przez uczniów.

Uczniowie zwracają również uwagę, że według resortu edukacji narodowej, "szkoły stanowią zaledwie mały procent ognisk zakażeń". Tymczasem dzieci zauważają, że z dnia na dzień wzrasta licz placówek, które zmieniły tryb nauki ze stacjonarnego na hybrydowy lub całkowicie zdalny. W petycji wyraźnie podkreślono również, że życie pracowników szkół, rodziców i dzieci są wystawiane na ogromne niebezpieczeństwo, co nie powinni mieć miejsca.

Dzisiaj grzeje:

1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

2. Mamy potwierdzenie. Niebezpieczeństwo dla wielu Polaków, ostrzeżenie do środy

3. Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdę

- Naszym zdaniem zdrowie oraz życie Polaków (w tym uczniów i uczennic) jest o wiele ważniejsze niż to, co uda się podczas nauki stacjonarnej przekazać. Oczywiście, nauka zdalna ma swoje minusy, ale w obecnej sytuacji nauka wyłącznie stacjonarna nie jest dobrym pomysłem. [...] działalność stacjonarna szkół i placówek została zawieszona 11 marca, czyli w dzień, gdy odnotowano 9 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Czy zatem nie jest racjonalne podjęcie działań w momencie, gdy tych zakażeń jest 5300? [...] Dlatego właśnie prosimy o bezzwłoczne zawieszenie stacjonarnej działalności szkół i placówek bądź przejście na „tryb hybrydowy” czy chociażby zaostrzenie przepisów sanitarno-epidemicznych w szkołach, czyli o podjęcie jakichkolwiek działań mających uchronić tyle milionów osób przed zakażeniem, bo na razie nie widać żadnych działań czy planu ze strony resortu - brzmi treść petycji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fani domagają się od niej przeprosin. Gwiazda wyzywała koleżankę na antenie Polsatu
  2. Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na co
  3. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  4. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  5. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  6. Najlepsza surówka do obiadu, obłędne połączenie marchewki ze słodkim owocem. Moc witamin doda ci sił

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Prawaucznia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News