Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręce
Pixabay.com Wokandapix
Joanna Szwalikowska - 10 Października 2020

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręce

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji premier nie pozostawił najmniejszych wątpliwości. Wiemy już, czy uczniowie powrócą do nauczania zdalnego. Wiele osób załamie ręce.

Premier Mateusz Morawiecki zdradził, jakie decyzje zostały podjęte w związku z zaostrzającą się z każdym dniem pandemią koronawirusa. Szef rządu skupił się przede wszystkim na ochronie seniorów, informując m.in. o wprowadzeniu w sklepach specjalnych godzin dla nich. Padło również pytanie o to, co dalej ze szkołami, w których przecież regularnie notuje się ogniska zakażeń.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Czy uczniowie powrócą do nauczania zdalnego? Szef rządu nie pozostawił wątpliwości

- Strategia zaproponowana przez MEN w sierpniu zdaje egzamin, dlatego dzisiaj nie widzimy konieczności, żeby wprowadzać konieczność nauki w trybie zdalnym - mówił premier Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Decyzja jest dużym zaskoczeniem dla wielu osób, ponieważ spodziewano się wprowadzenia nauczania zdalnego przynajmniej dla części uczniów. W szkołach regularnie pojawiają się nowe zakażenia, dlatego zmiana trybu nauczania mogłaby być rozwiązaniem na przynajmniej częściowe zahamowanie epidemii. Rząd nie widzi jednak takiej potrzeby, argumentując, iż w tym momencie skupia się przede wszystkim na ochronie seniorów. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych informacji w sprawie edukacji?

- Komunikaty dot. obostrzeń chcemy przekazywać w tygodniowych odstępach (...) Na dzień dzisiejszy uważamy, że podejście zaproponowane w sierpniu jest adekwatne - przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Dodał, że rząd nie chce wprowadzać we wszystkich szkołach nauki zdalnej oraz że największym ryzykiem obarczone są osoby starsze.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Rozpacz, trwa pilna akcja ratunkowa. ”Możemy potwierdzić trzecią ofiarę”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

- Maseczki są w szkołach obowiązkowe podczas przerw i korzystania z przestrzeni wspólnych. Na lekcjach na razie nie - poinformował premier na koniec konferencji prasowej. Decyzja rządu budzi bardzo wiele emocji. Wiele osób oczekiwało, iż przynajmniej część szkół zacznie pracować w trybie zdalnym, co pozwoli na częściowe wyhamowanie epidemii i kolejnych zakażeń. Rząd uważa jednak, że takie rozwiązanie nie jest konieczne. Wiele osób jest załamanych sytuacją.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytyki
  2. Jarosław Bieniuk wciąż tęskni za zmarłą żoną. Internauci dostrzegli szczegół, który mówi wszystko (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Pokazała zdjęcie w bikini i rozpętała burzę, sama Kukulska nie przebierała w słowach. Mało kto wie, że gwiazda pasjonuje się gotowaniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News