Wiadomo, czy dzieci wrócą po świętach do szkół. Padł konkretny termin, rodzice są wściekli

Wiadomo, czy dzieci wrócą po świętach do szkół. Padł konkretny termin, rodzice są wściekli Źródło: flickr.com Comrade King

Uczniowie i rodzice z niecierpliwością czekają na informacje, kiedy dzieci będą mogły w końcu wrócić do szkół. Padł konkretny termin, wiele osób będzie wściekłych.

Uczniowie spędzają czas w domu na zdalnym nauczaniu, które nierzadko obkupione jest potem i łzami - wieszający się system, problemy ze sprzętem. Niektórzy zdążyli zatęsknić za szkołą i za spotkaniami z rówieśnikami. Wiadomo, co będzie dalej.

Uczniowie się rozczarują, rodzice wściekną

Polacy pytają o to, kiedy skończą się obostrzenia, rodzice, kiedy ich dzieci pójdą do szkoły, a uczniowie - czy jest szansa na podejście do egzaminów w terminie. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w programie Wirtualnej Polski "Tłit" zdradził pewien termin.

- Informacja dotycząca  powrotu do szkół i terminu egzaminów zostanie przedstawiona. We wtorek dzieci do szkół nie pójdą - powiedział szef KPRM. Dzieci miały wrócić do szkół tuż po Wielkanocy, 14 kwietnia. Wiadomo, że nie ma szans, aby masowo ruszyły do placówek. Dziś wszystko będzie jasne. Niedługo czeka nas oficjalna konferencja, gdzie premier ogłosi, co z egzaminami i zakończeniem roku szkolnego 2019/2020. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych przecieków.

Nieoficjalne przecieki są dość niepokojące

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego ma zdecydować, co dalej z obostrzeniami na kolejne kilka dni - w tym Wielkanoc. Już dziś premier oraz minister zdrowia przedstawią, co postanowiono w związku z uczniami. Na te informacje Polacy czekają najbardziej. Nieoficjalnie dziennikarze z "Dziennika Gazety Prawnej" dowiedzieli się, że placówki oświaty mogą być zamknięte nawet do maja, możliwe jest też wcześniejsze zakończenie roku szkolnego. Co z egzaminami?

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające

Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" niepokojąco podchodzą do sprawy egzaminów. Według doniesień dopiero dwa dni temu PiS zamówił analizę dotyczącą egzaminów szkolnych w wybranych europejskich krajach. Wiadomo, że nie chcą odwoływać matur, dlatego w grę wchodzi zdawanie ich nawet tuż po wakacjach. Jeśli chodzi o 8-klasistów ich egzaminy mogą być przeniesione na czerwiec lub odbędzie się konkurs świadectw. Wszystkiego dowiemy się podczas oficjalnej konferencji, która już niedługo.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Cała rodzina zaraziła się koronawirusem. Mieli nietypowe objawy
  2. Nie żyje znany piłkarz Ekstraklasy. Słynny gracz był bliski wyjazdu na mundial
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

Źródło: Wirtualna Polska, NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News