Wczorajsza 88. miesięcznica smoleńska odbiła się szerokim echem w mediach. To za sprawą słów Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział rychły koniec comiesięcznych demonstracji. Jednak prócz poważnych przemówień były też nietypowe sytuacje.

Już od pewnego czasu, prócz regularnych miesięcznic, każdego 10 dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zbierają się przeciwnicy rządu na tak zwanych kontrmiesięcznicach. Wśród nich można spotkać przedstawicieli KOD-u, a także ObywateliRP.

Jeden z uczestników kontrmanifestacji był autorem zabawnej sytuacji z udziałem policji. Podszedł do policjantów, pilnujących porządku podczas uroczystości pod Pałacem Prezydenckim i zaczął wysuwać roszczenia, które wzbudziły rozbawienie.

Mężczyzna, zbliżywszy się do funkcjonariuszy, zażądał możliwości rozmowy z ich dowódcą. Początkowo jego żądanie pozostało bez odpowiedzi, po chwili jednak na ponawiające się roszczenia policjanci odpowiedzieli. Wyjaśnili, że nie ma wśród nich przełożonego. W tym momencie kontrmanifestant rozbawił wszystkich obecnych przy wydarzeniu. Stwierdził jednak, że dowódca policjantów powinien przyjechać na jego żądanie.

Film z wydarzenia obiegł sieć i zebrał liczne prześmiewcze komentarze. Internauci komentują, że ObywatelRP i tak powstrzymał swoje roszczenia do minimum.

– Może jeszcze jakieś życzenia telewizja, śmigłowiec? – stwierdza użytkownik Twittera.

– Dobry jest. Mógł wezwać ministra abo panią premier. Skąd oni biorą tych Halickich – ironizuje inny.

...

Zobacz również