Włochy. Uchodźcy postanowili pomóc ofiarom makabrycznego trzęsienia ziemi, które pochłonęło minimum 250 ofiar. Imigranci oddali otrzymane pieniądze, pomagali wyciągać ludzi spod gruzów i wzięli udział w męczącym sprzątaniu. 

Jak podają Huffington Post, Russia Today i The Independent, włoscy uchodźcy bardzo przejęli się trzęsieniem ziemi, które zebrało krwawe żniwo na terenie środkowych Włoch. Azylanci przebywający w Kalabrii oddali swoje środki, które mają na dzienne wydatki, czyli po 2 euro. To niewielkie sumy, ale więcej nie dostają. Włochów wzruszyło zachowanie uchodźców, którzy nie zdawali sobie sprawy, że ich datki są piękne, aczkolwiek mają niewielką wartość finansową.

Jednakże, uchodźcy zaangażowali się również w wyciąganie ofiar spod gruzów oraz sprzątanie po katastrofalnym w skutkach, potężnym trzęsieniu ziemi. W akcję zaangażowali się m.in azylanci z Beninu.

– Na początku byłem przerażony, ale potem zrozumiałem, że oni potrzebują tyle pomocy, ile się da. Chciałem dołożyć cegiełkę. Pomaganie tym ludziom czyni mnie silnym – powiedział agencji Reuters 20-letni Abdullai.

Takie pozytywne historie nieustannie zderzają się z przypadkami przestępstw dokonywanych przez uchodźców. Obecnie zarówno lewicowe, jak i prawicowe media toczą bój o wykreowanie obrazu azylantów odpowiednio dobierając informacje i kreując rzeczywistość. Pikio.pl podaje zaś zarówno negatywne, jak i pozytywne informacje związane z uchodźcami, by czytelnicy sami mogli wyrobić sobie zdanie. 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również