Opium w rosole
źródło: wikimedia.org
Wiadomości Pikio - 24 Września 2016

Uchodźca za pieniądze z zasiłku utworzył narkotykową sieć

Afgański uchodźca, który starał się dotąd o przyznanie azylu w Austrii wykorzystywał pieniądze z zasiłku do utworzenia sieci narkotykowej w Afganistanie. Mężczyzna w tym celu wracał do kraju, z którego miał uciec w obawie przed wojną.

Mężczyzna po przybyciu do Europy osiadł najpierw w mieście Wels. Już podczas pobytu w nim zaczął działania nad swoim narkotykowym interesem. Kiedy jednak zmniejszono zasiłek przyznawany imigrantom w tym mieście, przeniósł się do Wiednia, by otrzymywać wciąż 914 euro miesięcznie.

Mężczyzna kilkakrotnie od przybycia do Austrii udawał się do Afganistanu. W urzędach zajmujących się imigrantami podawał, że od ojczyzny wybiera się na urlop. Już wtedy zwrócił na siebie podejrzliwe spojrzenia, bowiem udawał się do miejsca, z którego miał uciekać przed wojną. Przynajmniej tak podał w swoim wniosku o azyl.

Afgańczyk i trzech innych mężczyzn wpadli niedługo po jego ostatnim locie do Kabulu. Prokuratura nie chce jednak podać ile dokładnie narkotyków udało się zakupić imigrantowi. Austriackie media podają jednak, że mowa o co najmniej 18 kilogramów opium. Afganistan od lat już jest największym producentem opium na całym świecie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rp.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News