Papież Franciszek sfinansuje mieszkanie w Łodzi dla syryjskiego uchodźcy, odbywającego pielgrzymkę na Jasną Górę. Potwierdza to arcybiskup Konrad Krajewski będący jałmużnikiem papieskim.

Funkcja jałmużnika polega między innymi na udzielaniu wsparcia potrzebującym w imieniu Ojca Świętego. Jest on wybierany spośród arcybiskupów z najbliższego otoczenia papieża. Arcybiskup Krajewski podróżuje z pielgrzymką na Jasną Górę.

W trakcie wędrówki, wygłosił kazanie poświęcone miłosierdziu. Porównywał w nim jak wygląda pomoc ubogim i bezdomnym w Watykanie i w Polsce. W pewnym momencie jeden z pielgrzymów powiedział publicznie o problemach mieszkaniowych młodego Syryjczyka, wędrującego z pątnikami. Po chwili pojawiła się oferta wynajęcia mu pokoju. – Papież zapłaci za ten wynajem – błyskawicznie zadeklarował arcybiskup.

Duchowny obiecał w imieniu papieża Franciszka sfinansowanie mieszkania dla imigranta do czasu rozpatrzenia wniosku i nadanie statusu uchodźcy, może to trwać nawet pół roku. Do tego czasu Syryjczyk nie może podjąć pracy. Opiekę nad nim roztoczyło Stowarzyszenie Domus Orientalis.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: polskieradio.pl

...

Zobacz również

Zobacz również