Mamy dobrą wiadomość dla fanów „Ucha Prezesa”. Już niebawem będą mogli obejrzeć nowe odcinki serialu a jego producenci już zdradzają, co przygotowali w drugim sezonie. Szykują się spore zmiany.

„Ucho Prezesa” dorobiło się sporego grona fanów. Satyra swoją popularność zawdzięcza prześmiewczemu sposobowi, w jaki ukazuje realia polskiej polityki. Główny bohater i jednocześnie najważniejsza osoba w państwie to tytułowy prezes. Jest on oczywiście serialowym odpowiednikiem Jarosława Kaczyńskiego.

Produkcja cieszy się tak dużym gronem odbiorców, że niektóre elementy jej uniwersum weszły do antyrządowej retoryki. Przykładowo, Andrzej Duda nazywany jest Adrianem. Serialowy odpowiednik prezydenta przez cały sezon czekał na korytarzu przed pokojem prezesa, który nigdy nie miał dla niego czasu.

Drugi sezon „Ucha Prezesa” ma szansę pobić pod kątem popularności ten pierwszy. Jak zdradzają jego producenci, w nowych odcinkach zobaczymy znanych aktorów. W sumie pojawić się ma aż 30 osób.

Nie tylko skład obsady zachęca do oglądania serialu. Jego akcja w drugim sezonie ma wyjść poza gabinet prezesa co jest kompletnie zmienioną formą serialu.

Wszystkie te wydarzenia, które się działy latem, będą miały odzwierciedlenie w drugim sezonie. Nie mogę nic więcej zdradzić. Zachęcam do oglądania – cytuje Wojciecha Kalarusa, grającego ministra wojny „Wprost”.

Twórca serialu zapewnia, że produkcja nie ma na celu zmiany atmosfery politycznej.

Powiedzmy sobie jasno, to jest tylko serial, który pokazywany jest w pewnej sytuacji. „Ucho…” być może ma wpływ na atmosferę, ale nie wierzę, że może obalić rząd albo wpłynąć na zmianę nastrojów społecznych. Zresztą docierają do mnie tak skrajnie różne opinie, że sam się czuję zdezorientowany, jaki jest odbiór tego serialu. Ale przecież nie jest to bezpardonowy atak na rząd, choć są tacy, którzy tak to odbierają. Inni z kolei twierdzą, że ocieplam wizerunek PiS – mówił dla „Wprost” twórca serialu, Robert Górski.

Drugi sezon serialu będzie można oglądać na platformie Showmax już od 7 września. Twórcy mówią o 12 odcinkach. Każdy z nich będzie miał 15 minut. „Ucho Prezesa” udostępnione zostanie również w serwisie Youtube.

źródło: Wprost

Zobacz również

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

Zobacz również