Chłopiec słyszał przedziwne dźwięki. Lekarz był wstrząśnięty, gdy zajrzał mu do ucha, szybko wyciągnął mu paskudztwo

Chłopiec słyszał przedziwne dźwięki. Lekarz był wstrząśnięty, gdy zajrzał mu do ucha, szybko wyciągnął mu paskudztwo Źródło: Zdjęcie podglądowe/pixabay/amandacathrine

Ucho tego chłopca stało się idealnym miejscem do pobytu dla pewnego stworzenia. Lekarze zupełnie nie spodziewali się, że zajrzą do narządu, odkryją przerażające znalezisko. Musieli działać bardzo szybko.

Jego ucho okazało się być wprost idealnym miejscem do zamieszkania przez tego pajęczaka. Nawet sam chłopiec nie podejrzewał, że coś może być nie tak, a wspominał jedynie o dziwnych dźwiękach, które słyszał. Lekarze po dokonaniu tak zaskakującego odkrycia, nie do końca wiedzieli, co mają robić. Pewni byli jednak tego, że nie mogą przeciągać zabiegu usunięcia intruza.

Nie spodziewał się, że jego ucho stało się czyimś domem 

Chłopiec mieszkający w Connecticut nie spodziewał się, że zwykła zabawa na dworze może przysporzyć mu tyle kłopotu. Dopiero po kilku dniach wraz ze swoimi rodzicami zjawił się w szpitalu, by sprawdzić, skąd pochodzą dziwne dźwięki, które słyszy od jakiegoś czasu. Doktor Erik Waldman słysząc zażalenia chłopca, zajrzał do jego ucha, w którym spostrzegł coś bardzo zaskakującego. Okazało się, że malec ma w swoim uchu intruza, którym był kleszcz. Co gorsza, przyczepił się on z prawej strony błony bębenkowej, wokół której zdążył się już wytworzyć stan zapalny. 

Lekarze musieli działać szybko 

Specjaliści zdawali sobie sprawę z zagrożenia, jakie się pojawiło. Wymagane było jak najszybsze usunięcie niechcianego gościa z ucha chłopca, co okazało się nie być najprostszym zadaniem. Kleszcz był wszczepiony na tyle mocno, że usuwanie go na siłę, przysporzyłoby wiele bólu małemu mieszkańcowi Connecticut, a co gorsza mogłoby spowodować zagrożenie dla jego słuchu. Zdecydowano się zatem, na zabranie chłopca na salę operacyjną i wyciągnięcie pajęczaka, gdy malec będzie pod narkozą. 9-latek po zabiegu otrzymał niezbędny antybiotyk i już miesiąc później wrócił do pełni sił. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co zrobić, gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji? 

Należy pamiętać, że kleszcze w początkowych fazach rozwoju są niezwykle małe, co często może utrudniać ich zauważenie. W okresie letnio-jesiennym warto jednak dokładnie sprawdzić, czy żaden nie przyczepił się do nas w trakcie naszego przebywania świeżym powietrzu, w szczególności, gdy była to wyprawa do lasu, parku, czy innego równie zadrzewionego miejsca.  W momencie, gdy zaobserwujemy na swoim ciele niechcianego pajęczaka, należy go jak najszybciej usunąć, w czym mogą pomóc nam dostępne w aptekach specjalne przyrządy. 

Ważnym jest, by nie polewać kleszcza żadnym płynem oraz by przy jego wyciąganiu nie doprowadzić do zwrócenia przez niego treści, które uprzednio przyjął. Należy pewnym i zdecydowanym ruchem, chwytając go tuż przy samej skórze, wyciągnąć go prostopadle do miejsca, w którym się znajduje. Jeżeli po wyciągnięciu pajęczaka coś wzbudzi nasze niepewności, warto jak najszybciej udać się do lekarza. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Miliony Polek rzucą się do Lidla z pianą na ustach. Tak luksusowego produktu ZA GROSZE nie było nigdy w historii
  2. Elżbieta Czyżewska miała u stóp całą Polskę. Zniszczył ją alkoholizm, UMARŁA samotnie w obcym kraju
  3. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  4. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające
  5. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  6. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg

Źródło: TVN METEO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News