W co się ubrać na komunię? Strój dla chłopca, dziewczynki i rodziców

W co się ubrać na komunię? Strój dla chłopca, dziewczynki i rodziców Źródło: youtube.com/Jerzy Skuza

Ubranie na komunię - jakie wybrać? Komunia święta to jeden z najważniejszych sakramentów dla katolików. Jakie ubranie powinniśmy wybrać na komunię dla chłopca i dziewczynki? Jak powinni się ubrać rodzice? Podpowiadamy co na siebie założyć!

Ubranie na komunię to często zagadka dla dzieci i rodziców. W jakim stroju dzieci powinny przystępować do pierwszej komunii świętej? Czy są jakieś wymagania dotyczące kreacji rodziców i rodziców chrzestnych? Podpowiadamy jak dobrać strój na komunię swojego dziecka, co na siebie założyć i czego unikać.

Czym jest komunia święta?

Pierwsza komunia święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w duchowym życiu każdego katolika. Jest to uroczystość podczas której młodzi wierni pierwszy raz przyjmują podczas mszy świętej Eucharystię, czyli według katolickiej wiary - ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Do przyjęcia pierwszej komunii wymagana jest znajomość podstawowych prawd wiary i uprzednie przystąpienie do sakramentu spowiedzi. Jest to jeden z najważniejszych momentów nie tylko dla rodzin dzieci przystępujących do komunii, ale też całej wspólnoty parafialnej, która przyjmuje do siebie nowych pełnoprawnych członków.

Ubranie na komunię dla chłopca i dziewczynki

Do niedawna wybór stroju na komunię dla dziecka nie był problemem, gdyż wszyscy młodzi wierni zakładali alby. Jednak od jakiegoś czasu te zasady są zdecydowanie bardziej swobodne i inne rodzaje eleganckiego ubioru również są dozwolone. Trzeba jednak pamiętać, że komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i dla Kościoła, trzeba więc ubrać się stosownie do powagi sytuacji.

Dla dziewczynek najczęstszym ubiorem jest więc biała sukienka i wianek na głowę, który może być wykonany ze sztucznych lub prawdziwych kwiatów. Chłopcy zakładają elegancki garnitur i białe koszule. Ten sposób ubierania wydaje się złotym środkiem dla dzieci - pozwala im lekko wyróżnić się spośród innych, ale też nie tworzy z komunii "rewii mody".

Ubranie na komunię dla mamy i taty

Jak już wspominaliśmy, dzień komunii świętej to bardzo ważna uroczystość dla całej rodziny dziecka. Ubranie rodziców powinno odzwierciedlać powagę tego dnia - dlatego powinniśmy zdecydować się na strój elegancki, dopasowany do sytuacji. Należy jednak pamiętać, że jest to głównie święto dziecka - dlatego starajmy się naszym strojem nie przysłonić go.

Najlepiej zastosować się do zasady "im mniej, tym lepiej" i postawić na raczej skromną kreację. Dla mamy ubranie na komunię to zazwyczaj jednokolorowa sukienka i, jeśli pogoda nie dopisze, płaszcz lub marynarka. Do tego stonowany makijaż i gustowne dodatki. Tata powinien ubrać się w kompletny garnitur z krawatem lub muchą, ewentualnie rezygnując z dopięcia koszuli na ostatni guzik.

Do tego oczywiście buty wizytowe. Panowie powinni celować w ciemniejsze kolory garnituru - szarości, granat i grafit będą idealne. Ubiór dla chrzestnej i chrzestnego powinien być w podobnym stylu do stroju rodziców.

Czy macie już kreacje na nadchodzącą komunię?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy co kupić w prezencie komunijnym chłopcu. Jakie są trendy w tym roku?
  2. Wiemy co kupić dziewczynce na I Komunię. Jakie są trendy w tym roku?
  3. Ręcznie robiony prezent na Komunię? Sprawdź najlepsze pomysły
  4. Kiedy iść do spowiedzi przed Wielkanocą? W tych kościołach będą najmniejsze kolejki
  5. Wielkanoc 2019 już niebawem. Jaka jest dokładna data świąt?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News