Dostajesz takie SMS-y? Możesz wiele stracić

Dostajesz takie SMS-y? Możesz wiele stracić

SMS-y od nieznajomych numerów mogą wprowadzać klientów operatorów sieci w konsternacje. Dużo mówi się o przestępcach, którzy podszywając się pod znane marki, chcą wyłudzić pieniądze, a nawet dane użytkowników. Ostatnio dużo mówi się o intrygujących wiadomościach, które mają być sprawką firmy Uber. Jaka jest prawda?

Niepokojące wiadomości o treści: „KOD UBER XXXX, Jeśli to nie Ty, Odpisz »STOP« na numer 732 483 427, aby anulować subskrypcję”, stały się prawdziwą zmorą polskich klientów. Zaniepokojeni użytkownicy popularnej sieci przewozowej już nie raz zgłaszali organom możliwość popełnienia przestępstwa. My odkryliśmy, jaka jest prawda.

Uber - użytkownicy mogą spać spokojnie?

Uber jest niewątpliwie jedną z bardziej popularnych firm przewozowych na polskim rynku. Firma działająca prężnie w obszarach największych miast skupia w sobie kilku tysięcy kierowców, którzy są bardziej ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych taksówek. Sama korporacja składa się także z usługi Uber Eats, dzięki której możemy zamawiać jedzenie z ulubionych restauracji danego miasta. Z racji dużej popularności spółki, pojawiło się ryzyko podszywania się pod działalność. Jeden z pracowników firmy, w wypowiedzi dla portalu Bankier.pl powiedział: - To mechanizm zabezpieczający użytkowników przed osobami, które chciałyby założyć konto w serwisie Ubera na ich numery telefonów. Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia tego, skąd ten numer zdobyły – albo z wycieku danych, albo z jakiejś ogólnodostępnego miejsca w sieci, np. oferty sprzedaży na OLX czy portalu społecznościowego. Podejrzenia klientów budziły jednak frazy w SMS-ach, które częściowo występowały w języku angielskim. Jak tłumaczą pracownicy, wynika to z nieudolnego tłumaczenia oryginalnego języka aplikacji i jej treści na język polski. Jak sam Uber zapewnia, firma pracuje nad tym, aby wyeliminować te usterki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podejrzane SMS-y, co mogę z nimi zrobić?

O ile użytkownicy Ubera mogą spać spokojnie, o tyle nie zwalnia to wszystkich konsumentów z ostrożności w podejrzanych treściach od firm. Przestępstwa polegające na wyłudzaniu pieniędzy i danych za pomocą SMS-ów są prawdziwą zmorą nieświadomych użytkowników telefonów komórkowych. Jednak jak się okazuje, bardzo łatwo możemy zabezpieczyć się przed kryminalistami. Praktycznie każda sieć komórkowa posiada opcję wyłączenia SMS-ów premium, czyli numerów, które naliczają dodatkowe koszta użytkowania usług telefonii, tworząc subskrypcję w usługach, za które często nie mamy ochoty płacić. Aby aktywować blokadę niechcianych wiadomości, najlepiej skontaktować się z konsultantem swojego operatora sieci w punkcie stacjonarnym, ale także drogą telefoniczną, oraz internetową.
ZOBACZ TAKŻE
    1. Dramat Ewy Drzyzgi. Szczerze wyznała, że bardzo cierpi
    2. Międzynarodowe upokorzenie Lewandowskiego. Jest załamany
    3. Dziennikarz TVP nie może się podnieść. Śmierć zabrała mu młodziutką córkę
Następny artykuł