Z Uberem jest coraz gorzej? Najnowsze dane rozczarowują

Z Uberem jest coraz gorzej? Najnowsze dane rozczarowują Źródło: Unsplash/ Dan Gold

Uber jest wśród najczęściej wybieranych form podróżowania po mieście i wypiera tradycyjne taksówki. Po publikacji ostatnich raportów może wydawać się jednak, że przewozowy gigant zaczyna powoli tracić swoją pozycję.

Uber wciąż może pochwalić się ogromną liczbą użytkowników, stale jest jednym z najczęściej wybieranych przewoźników i nadal budzi irytację wśród kierowców tradycyjnych taksówek. Być może ci ostatni lekko uśmiechną się na wieść, że z ostatniego raportu finansowego firmy może wynikać, iż gigant ma pewne problemy. Rozczarowujące wyniki odbiły się na giełdzie.

Uber traci na akcjach. Gigant ma problemy?

Raport finansowy za drugi kwartał okazał się rozczarowujący. Wyniki sprawiły, że akcje Ubera straciły nawet o 12 procent w handlu pozasesyjnym. Okazuje się, że spółka straciła 5,2 mld dolarów. Jak informuje stacja CNN, to największa w kwartalna strata w historii firmy. Inwestorzy ponieśli stratę 4,72 dolara na akcji - to o 1,65 dolara więcej, niż się spodziewano.

Istotnym wątkiem raportu jest też szacunek liczby miesięcznych użytkowników aplikacji. Okazuje się, że w drugim kwartale wzrosła ona o 6 mln - z 93 na 99 milionów na całym świecie. Rok temu użytkowników było 76 milionów.

Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział telewizji CNBC, że straty są wynikiem mocnych inwestycji, które osiągną szczyt w tym roku, dzięki czemu w następnych latach straty będą już coraz mniejsze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie mam wątpliwości, że nasz biznes w końcu osiągnie próg rentowności i stanie się biznesem zyskownym - powiedział dyrektor.

Główną źródłem przychodów Ubera są oczywiście usługi przewozowe. Tu wzrosły one o 2 procent. Spółka inwestuje też w samochody autonomiczne oraz usługę dostaw żywności Uber Eats. Tu przychody wzrosły aż  o 72 procent.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków przed wielkim oszustwem. Możecie stracić pieniądze

2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

Raport konkurencji. Duża strata

Swój kwartalny raport finansowy opublikował także główny konkurent Ubera, firma Lyft. Choć jej przychody wzrosły o 72 procent - do 867, 3 mld dolarów - to strata wyniosła aż 644 mln dolarów. Rok temu było to zaledwie 178,9 mln dolarów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Nigdy więcej nie położysz tego na chleb. UOKIK ostrzega, kobietę aż zmroziło, gdy poznała skład produktu
  4. Dopiero po wypadku na jaw wyszła prawda o jej mężu. Żona w zemście miała ochotę odłączyć mu aparaturę w szpitalu
  5. Przyjaciółka Leppera naprawdę ma już tyle lat? Oczy wychodzą z orbit jak teraz wygląda Renata Beger

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News