Wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15 stwierdził w rozmowie w TVP Info, że takiej skali kumoterstwa i nepotyzmu jak pod rządami Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie widział.  

 – Daliśmy Prawu i Sprawiedliwości szansę. Minęło pół roku, żeby pokazać nową jakość. My tej nowej jakości nie widzimy. To nie jest dobra zmiana, to jest żadna zmiana. Mamy do czynienia z nepotyzmem, kumoterstwem w spółkach skarbu państwa na skalę niespotykaną – powiedział Tyszka w programie „Dziś wieczorem”.

Jak zapewnił Tyszka, jednym z głównych celów jego formacji jest walka z nepotyzmem panującym w Polsce pod rządami wszystkich poprzednich rządów. Jak jednak zaznaczył, takiej skali nepotyzmu jak pod aktualnymi rządami PiS jeszcze nie widział.

 – Takiej skali kumoterstwa, nepotyzmu jeszcze nie widziałem, tak skumulowanych czasowo. Wystarczy wymienić: żona ministra Ziobry, brat ministra Waszczykowskiego czy syn europosła Ryszarda Czarneckiego. Wszyscy dostali bardzo intratne posady – powiedział Tyszka – To systemowe marnowanie naszych pieniędzy. PiS zamiast redukować administrację, zatrudnia nowych urzędników. Do mnie przychodzą apolityczni urzędnicy zwolnieni dlatego, że jakiś radny PiS-u musiał być zatrudniony – dodał wicemarszałek.

Tyszka zarzucił również formacji Kaczyńskiego próby rozbicia jego klubu poprzez podbieranie posłów Kukiz’15.

 – Prawo i Sprawiedliwość próbuje zachęcać niektórych posłów Kukiz’15 do przejścia na swoją stronę. PiS ma bardzo wątłą większość. Z doniesień medialnych okazuje się, że próbuje także zachęcać członków Platformy i PSL-u, co już jest całkowitą degrengoladą moralną. To, że Prawo i Sprawiedliwość proponuje naszym posłom przejście, moim zdaniem jest moralnie wątpliwe. Chciałbym podziękować posłom Kukiz’15, że tego typu propozycje ignorują, dlatego że pamiętają, że my jesteśmy częścią zwartej grupy, która chce rozwalić tego typu praktyki – oświadczył Tyszka.

Otwarty konflikt pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a formacją Pawła Kukiza rozpoczęła się w momencie gdy Kukiz’15 zażądało od obozu władzy wyjaśnień dotyczących medialnych doniesień o dziesiątkach przypadkach nepotyzmu od początku rządów PiS.

ZOBACZ TAKŻE – Część posłów PSL planuje przejść do PiS

ZOBACZ TAKŻE – Kukiz’15 przeprowadza frontalny atak na PiS. „Za nepotyzm” (video)

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


bh, źrodło: tvp info 

Zobacz również