Ta dwójka jest tak dobrze znana, że wręcz nie sposób sobie wyobrazić, by ktokolwiek nie miał pojęcia, o kim jest mowa. Wystarczyło jednak odpowiednio zmodyfikować zdjęcie, a tysiące włoskich internautów połknęło haczyk i podniosło larum.

Gwiazdor kina, Samuel L. Jackson i legenda NBA, Magic Johnson, od kilku dni przebywają na wakacjach we Włoszech. Johnson świętował w Toskanii swoje 58 urodziny. To właśnie tutaj w miejscowości Forte dei Marmi znaleźli go fani, kiedy wysiadywał razem z Jacksonem na ławce po zakupach. Panowie dali się wówczas fotografować swoim fanom.

Jedno ze zdjęć postanowił żartobliwie przerobić włoski dziennikarz, Luca Bottura. Fotografię, na której aktor i koszykarz siedzą razem na ławce, opatrzył podpisem „Środki Boldrini w Forte dei Marmi na zakupy w Pradzie za 35 euro. Udostępnij, jeśli jesteś oburzony!”. Nawiązał tym samym do kwoty, jaką Włosi przekazują na poczet pomocy uchodźcom.

Utworzony w ten sposób mem był oczywiście ironiczny, ale doszło do kuriozalnej sytuacji, w której masa internautów dała się na żart nabrać. Włosi wzięli grafikę na serio i zaczęła się prawdziwa batalia w komentarzach pod grafiką Bottury, a mem zaczęto udostępniać dalej. Oburzeni internauci pisali, że to nie pojęte, by z ich kieszeni balować w sklepach pokroju Prady czy Louis Vuitton.

Krytyka stała się jeszcze ostrzejsza, kiedy żart postanowiła rozpowszechnić chorwacka modelka, Ninie Morić. Wkleiła na swój facebookowy profil zdjęcie Johnsona i Jacksona i podpisała „Zobacz, także w miejscowościach takich jak Forte dei Marmi i Milano Marittima są imigranci, którzy biwakują na ławkach za nasze 35 euro. To naprawdę za dużo”. Pod postem modelki także nie zabrakło krytycznych komentarzy pod adresem imigrantów. Post Chorwatki udostępniono prawie 4,8 tys. razy.

źródło: twitter.com/MagicJohnson
źródło: twitter.com/MagicJohnson
źródło: twitter.com/MagicJohnson
źródło: facebook.com/nina2207sos

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również