500 plus już niedługo zostanie odebrane niektórym rodzinom! Sam premier zdecydował nie zastosować się do zaleceń i opinii doradców oraz pracodawców, na czym ucierpią obywatele wychowujący dzieci. Czego dotyczy decyzja premiera?

500 plus jest flagowym programem Prawa i Sprawiedliwości. Wiele rodzin pobiera świadczenia, dzięki którym mogą odchować swoje pociechy w dużo lepszych warunkach. Jednak prawdopodobnie po ostatniej decyzji premiera wiele z tych rodzin wkrótce straci niezbędne do życia pieniądze. W oczach rządu samotna matka, która dostaje płace minimalną, będzie zarabiać za dobrze!

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował podnieść kwotę pensji minimalnej z 2100 do 2250 złotych, a nie, jak doradzali mu pracodawcy, do 2200 złotych. Czy wzrost o 150 złotych dużo zmienia? Owszem.

Próg 500 plus nie rośnie!

Ekonomiści podkreślają, że choć zwiększenie podstawowych zarobków jest dobrym pomysłem, to niesie za sobą pewne konsekwencje. Mimo że pensja minimalna wzrośnie o 21%, a zarobki obywateli o 8%, na skutek tej zmiany wielu z nich będzie mogło pożegnać się z dodatkiem w postaci 500 plus. Chodzi o to, że po zwiększeniu dochodu na jednego członka rodziny w 2019 roku, może zostać odebrane świadczenie rodzicom samotnie wychowującym dziecko, oraz rodzinom w układzie 2+2. Jest to spowodowane tym, że wzrośnie ilość pieniędzy na członka rodziny, ale nikt do tej pory nie zapowiedział wzrostu progu, który uprawnia do pobrania świadczenia.

Wydawałoby się, że ta kwestia powinna być szybko rozwiązana, jednak wiemy już że tak się nie stanie. Minister Elżbieta Rafalska, zaznaczyła, że będzie trzeba omówić tą kwestię, ale… jeszcze nie teraz.

Czy nowa kwota zarobków minimalnych odbierze świadczenie wielu rodzinom? Internauci mają nadzieję, że rząd szybko naprawi ten błąd i wprowadzi pewną łatkę prawną, która odda świadczenie w ręce wszystkich rodzin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile jeszcze Agata Duda wytrzyma z prezydentem? Fakty wskazują, że bardzo krótko
  2. Ksiądz oburzył miliony. „Seks przed ślubem to grzech śmiertelny i chemia!”
  3. Straszny wypadek przekreślił wszystko. Cała Polska walczy o uratowanie życia aktorki

10 niezwykle wpływowych polityków, którzy nigdy nie wzięli ślubu [ZDJĘCIA]


Wszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOmsn.com

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.