Hakerzy znowu zaatakowali! Tysiące prywatnych zdjęć Polaków zostało przechwyconych przez osoby trzecie. Najgorsze, że ofiary same pozwoliły się okraść! Jak temu zaradzić?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a hakerzy mają świadomość, że tym samym trwa w najlepsze świąteczne szaleństwo. Ludzie zajęci są poszukiwaniem prezentów i przygotowaniami tak bardzo, że nie przywiązują wagi do tego, jakie linki otwierają. Przez to hakerzy mają dostęp do naszych danych!

ZOBACZ TAKŻE: Hakerzy zaatakowali sieć na CAŁYM ŚWIECIE!

Facebook jak grypa

Na Facebooku krąży wirus, mocno przypominający działaniem grypę. Zaraża każdego, kto w niego kliknie. To właśnie wtedy podajemy na tacy hakerom wszelkie nasze dane i zdjęcia. W sytuacji, kiedy zorientujemy się, że klik w podany od znajomego link był błędem, należy jak najszybciej zmienić hasło do Facebooka. Najlepiej użyć w tej sytuacji uwierzytelniania dwuskładnikowego z SMS-owym potwierdzeniem logowania.

ZOBACZ TAKŻE: Korzystasz z internetu? Hakerzy ciągle wykorzystują twój komputer

Przesyłka kradnąca zdjęcia

Innym tego typu zagrożeniem są maile dotyczące fałszywych przesyłek. Wiadomości zazwyczaj są łudząco podobne do tych, które otrzymujemy od kurierów, ale klikając w podejrzany link możemy nieświadomie dać pełen dostęp hakerom do naszego komputera lub urządzenia mobilnego. W takich sytuacjach dobrze byłoby upewnić się, że zamawialiśmy podobną przesyłkę i ewentualnie wtedy otwierać załączniki w tego typu wiadomościach.

...

Zobacz również

8 największych odkryć 2017 roku [ZDJĘCIA]

NAJGORSZE świąteczne zdjęcia rodzinne wszech czasów