Tysiące Polek i Polaków planuje dokonać aktu apostazji tj. wystąpienia z Kościoła katolickiego. W tym celu umawiają się na jednym z portali społecznościowych. Ma to być protest przeciwko próbom radykalnego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, które są podejmowane przez środowiska katolickie. 

Mogłoby się wydawać, że oburzenie w związku z próbą radykalnego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego powinno po woli zanikać. Wszak obywatelski projekt ustawy zakazujący całkowicie aborcję i karzący więzieniem kobiety, złożony przez katolickie fundacje pro-life został odrzucony przez parlament.

Jak się jednak okazuje tysiące Polek i Polaków nie zamierza pozostawić tych wydarzeń bez konsekwencji. Na jednym z portali społecznościowych tysiące internautów skupiło się wokół strony „Masowa apostazja Polek i Polaków” gdzie pomagają i informują się nawzajem w kwestiach dotyczących tego jak dokonać skutecznie aktu wystąpienia z Kościoła katolickiego, a także dzielą się swoimi powodami dla których to robią.

 – Drakońskie prawo aborcyjne przelało czarę goryczy. Dokonujemy wszyscy apostazji. Oficjalnie opuszczamy kościół katolicki! – czytamy na stronie wydarzenia.

Do tej pory swój udział w akcji zadeklarowało blisko 2 tysiące osób. Kolejne 5,5 tysiąca się zastanawia i obserwuje. Wydarzenie zostało udostępnione już niemal 5 tysięcy razy. Ciągle dołączają też kolejni chętni do aktu apostazji.

Jeśli akcja dojdzie do skutku i wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział rzeczywiście dokonają apostazji to będzie to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Z oficjalnych danych wynika bowiem, że rocznie z Kościoła katolickiego występuje jedynie kilkaset osób, co w porównaniu do kilku tysięcy w ramach akcji „Masowa apostazja Polek i Polaków” nie jest imponującą liczbą.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również