Tysiące opon zimowych wycofanych! Sprawdź jakie masz, możesz zginąć

Tysiące opon zimowych wycofanych! Sprawdź jakie masz, możesz zginąć Źródło: fot. pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią czas wymiany opon. Dla wielu kierowców jest to ogromny problem, a niektórzy nawet tego nie robią, co zwiększa niebezpieczeństwo na naszych drogach. W tym roku sytuacja na rynku ogumienia będzie szczególnie trudna, gdyż tysiące opon zimowych wycofuje się ze sklepów. Sprawdź swoje opony, zanim wyjedziesz w trasę, bo możesz zginąć.

Wyprodukowane na przełomie sierpnia i września opony firmy Goodyear, okazały się być pełne defektów, które dyskwalifikują je z użytku. Powstały one w fabryce w Dębicy i niestety trafiły do sprzedaży. Numery seryjne źle wykonanego ogumienia podał w swoim komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Przedsiębiorca Goodyear S.A, z siedzibą w Luksemburgu, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre opony zimowe 185/60R14 82T Dębica Frigo 2 M+S, wyprodukowane w okresie od 34 do 37 tygodnia 2017 r. w fabryce w Dębicy mogą posiadać uszkodzenia w obrębie stopki. Z upływem czasu ciśnienie w uszkodzonej oponie może się zmniejszać. Uszkodzenie nie jest widoczne bez zdjęcia opony z obręczy - czytamy na stronie UOKiK.

O które serie chodzi?

Wycofane przez Urząd opony noszą następujące numery seryjne: DOT A5F8MN1R3417, A5F8MN1R3517, A5F8MN1R3617 lub A5F8MN1R3717. Informację tę znaleźć można na ścianie bocznej naszej opony. Warto sprawdzić, czy przypadkiem nie znajdują się one w naszym garażu lub, co gorsza, na kołach samochodu, tym bardziej że ich wymiana na bezpieczne egzemplarze jest całkowicie bezpłatna.

Straszliwe statystyki

Liczba ofiar zimy na polskich drogach niepokojąco rośnie. Powodem śmiertelnych wypadków, była nieuwaga alkohol, problemy techniczne pojazdów, a także poruszanie się na oponach letnich. W zeszłym roku śmierć w tym okresie poniosło 2993 osoby, czyli o 43 więcej niż w roku poprzednim. Nawet najmniejsza prędkość może w takim wypadku doprowadzić kierowcę do utraty panowania nad samochodem, a w konsekwencji także tragedii. Warto mieć na względzie bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu i zainwestować w odpowiednie opony, gdyż zależy od tego życie wielu osób. źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News