Tysiące ludzi w Polsce odciętych od świata. To dopiero początek

Tysiące ludzi w Polsce odciętych od świata. To dopiero początek

Pogoda tej nocy zniszczyła ludziom nie tylko plany. Silne wiatry łamały drzewa, a te blokowały drogi i spadały na samochody. Od prądu zostało odcięte ponad 8 tysięcy gospodarstw domowych, a wszystko to za sprawą frontu atmosferycznego, który w tej chwili grasuje nad Polską. 

Pogoda w Polsce bez wątpienia oszalała. Jeszcze do niedawna mogliśmy cieszyć się pięknym słońcem i wysokimi temperaturami, a teraz musimy zmierzyć się z nieposkromionym żywiołem i konsekwencjami jakie za sobą niesie. Straż pożarna, a w zasadzie jej funkcjonariusze, w nocy z piątku na sobotę musieli interweniować prawie tysiąc razy. Najwięcej zgłoszeń, bo aż ponad 400, strażacy otrzymali w Wielkopolsce i na zachodnim Pomorzu. Tam największym problemem były drzewa porozrzucane na drogach. Wiele tras tej nocy było nieprzejezdnych.

Pogoda na najbliższy czas

Mimo iż największe uderzenie żywiołu mamy już najprawdopodobniej na sobą, ostrzeżenia przez nawałnicami wciąż pozostają aktualne. Bieżące informacje dotyczące ryzyka można sprawdzać na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś, o godzinie 11:00 bez prądu wciąż pozostało prawie 7 tysięcy gospodarstw. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznacza jednak, że nie wszystkie te awarie wystąpiły na wskutek pogodowej anomalii.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dla własnego bezpieczeństwa, w najbliższych dniach, lepiej sprawdzać prognozy dotyczące pogody. Rozsądne będzie też unikanie parkowanie swoich aut pod drzewami, latarniami i słupami wysokiego napięcia.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Rzucił w 13-latka plastrem żółtego sera. Chłopiec zmarł w konwulsjach
  2. Alimenty 2019: Tysiące dzieci straci świadczenie, będzie coraz gorzej
  3. Świat według Kiepskich zniknie z TV? Fani serialu zrozpaczeni
Następny artykuł