Związek Tyriona i Sansy wchodzi na nowy poziom? Fani mają swoje teorie

Związek Tyriona i Sansy wchodzi na nowy poziom? Fani mają swoje teorie Źródło: youtube.com/GameofThrones

Tyrion i Sansa są na ustach wszystkich fanów Gry o Tron od czasu emisji najnowszego odcinka serii. Jednak teorie mówiące o ich ewentualnym związku na końcu historii opisanej w Game of Thrones krążą wśród fanów już od wielu lat. Co jeszcze przewidują widzowie serialu HBO?

Tyrion i Sansa - czy ten związek ma jeszcze rację bytu? Wiele sezonów temu na ekranach zobaczyliśmy ślub tej pary. Jego okoliczności nie były najbardziej szczęśliwe, ale wydaje się, że był to najszczęśliwszy dotychczas związek, którego częścią była Sansa Stark. Czy może to doprowadzić do odnowienia ich stosunków w ostatnim sezonie Gry o Tron? Wydaje się, że taka para królewska mogłaby być rozwiązaniem na bolączki nie tylko Winterfell, ale także całego Westeros.

Tyrion i Sansa - ślub. Dlaczego się odbył?

Historia Sansy Stark w serialu rozpoczęła się od jej ogromnego pragnienia - dziewczyna od najmłodszych lata chciała wyjść na księcia, najlepiej za następce tronu Westeros. Kiedy taka okazja się przydarzyła i została narzeczoną Joffreya Baratheona, była wniebowzięta. Niestety, sielanka nie trwała długo - chłopak okazał się sadystą, który zamordował jej ojca i znęcał się nad córką Neda Starka - między innymi poniżając ją przed całym dworem. 

Na szczęście dla Sansy, w końcu nie doszło do jej zamążpójścia. Joffrey, aby przypieczętować sojusz z innym wielkim rodem, oddalił najstarszą córkę Starków i zaręczył się z Margaery Tyrell. Nie był to jednak koniec uwięzienia w stolicy Siedmiu Królestw najstarszej Starkówny.

Plany Lannisterów wobec potomkini najważniejszego rodu Północy były inne - miała ona nadal posłużyć za sposób opanowania poddanych Winterfell. Postanowiono więc, że wyjdzie na Tyriona Lannistera - nawet pomimo jego stanowczego sprzeciwu. Ślub odbył się w grobowej atmosferze. Ceremonia była popisem Joffreya, który na każdy sposób chciał upokorzyć Tyriona i Sansę. Nie dość, że zniszczył on ich ucztę weselną, miał też zamiar zmusić ich do skonsumowania małżeństwa, nawet mimo niechęci obojga stron. Na szczęście ta część jego planu się nie powiodła.

Tyrion Lannister i Sansa Stark - twórcy fanfiction szaleją po ostatnim odcinku

Najnowszy, trzeci odcinek ósmego sezonu Game of Thrones obfitował w akcję. Jednym z pobocznych wątków była relacja Sansy i Tyriona - byłych małżonków, który zamknięci w krypcie Winterfell mieli w końcu okazję porozmawiać o tym, co ich łączyło. Rozmowa ta była bardzo ważna, szczególnie przez to, że oboje przeżyli od tamtego czasu bardzo wiele, rozwinęli się jako ludzie. Czy w takim razie wrócą oni do siebie?

Twórcy fanowskich teorii od wielu lat są przekonani, że tak właśnie skończą się wątki tej dwójki bohaterów. wielu widzów uważa, że jest to para idealna - Sasna w końcu znalazłaby męża, który by ją szanował, a Tyrion miałby ze sobą kogoś, kto dorównuje mu - albo nawet przerasta - intelektem. Bez wątpienia jest to świetne połączenie - dlatego też niektórzy fani twierdzą, że to własnie oni zasiądą na końcu historii na tronie Westeros. Według tej teorii Daenerys i Jon mają zginąć w walce z siłami Cersei, ale sama ostatnia bitwa ma zostać wygrana. W tym przypadku to Sansa zostaje następczynią tronu Północy, a przez to też może mieć pretensje to tronu Westeros. Fani sądzą więc, że zasiądzie na nim ze swoim starym-nowym mężem, Tyrionem u boku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co czeka Sansę Stark w kolejnych odcinkach Gry o Tron? Wstrząsające teorie
  2. Kim jest naprawdę Tyrion Lannister? Fani Gry o Tron mają szokujące teorie
  3. Ile będzie trwał 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzy się bardzo wiele
  4. Bohaterstwo Lyanny Mormont w Grze o Tron oznacza koniec tego rodu? Obraz po wielkiej bitwie
  5. Jorah Mormont do końca oddany broni swojej królowej. 3. odcinek Gry o Tron
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News