Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do Polaków z ważnym apelem. Sprawa dotyczy każdego
East News Jan Bielecki
Agata Jaroszewska - 14 Maja 2020

Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do Polaków z ważnym apelem. Sprawa dotyczy każdego

TVP 3 Wrocław nagłaśnia prośbę wystosowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Szczególnie teraz wydaje się ona niezwykle ważna, a pomóc może praktycznie każdy. Sytuacja na Śląsku stała się bardzo trudna i niestety zaczynają pojawiać się dodatkowe problemy, które mogą poważnie odbić się na sytuacji każdej osoby znajdującej się w tamtym rejonie. Podobne sygnały docierają jednak z całego kraju.

TVP3 Wrocław cytuje wypowiedź wiceministra zdrowia, Sławomira Gadomskiego, który zwrócił się do Polaków z ważnym apelem. Sprawa dotyczy każdego, gdyż większość z nas jest w stanie na niego odpowiedzieć. Sytuację komplikuje jednak epidemia koronawirusa oraz obawy z nią związane.

Test na koronawirusa - rekordMinisterstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekordCzytaj dalej

Jak relacjonuje TVP3 Wrocław, sytuacja w regionie staje się bardzo ciężka

TVP3 przekazało słowa wypowiedziane przez Sławomira Gadomskiego, ustosunkował się on do opustoszałych zapasów krwi w regionalnych centrach krwiodawstwa. Od czasu wybuchu epidemii ilość honorowych dawców pojawiających się w celu oddania krwi drastycznie zmalała. Jak podaje TVP3 obecnie stany zaczynają przypominać okres wakacyjny.

- Widzimy, że zapasy, którymi dysponujemy, zmniejszają się do poziomów wakacyjnych, kiedy wielu dawców wyjeżdża. Wznawiamy kampanię od następnego tygodnia zachęcającą do oddawania krwi - cytuje wypowiedź wiceministra zdrowia portal TVP3 Wrocław. Sławomir Gadomski skierował również kilka słów do osób obawiających się oddawania krwi w trakcie szalejącej epidemii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Szczególnie teraz pomoc jest niezbędna

- Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa są w pleni zabezpieczone, przygotowane do tego, żeby w bezpieczny sposób dokonywać pobrania krwi. Wdrożone procedury bezpieczeństwa, również wyposażenie w środki ochrony indywidualnej, wywiad epidemiologiczny na początku pobrania to są te mechanizmy, które już funkcjonują - mówił w wywiadzie wiceszef MZ. Pomimo, iż placówki wydają się być przygotowane i wdrożyły odpowiednie rozwiązania, krwiodawcy masowo zrezygnowali z dzielenia się krwią. Na apel odpowiedzieć może praktycznie każdy z nas. Szczególnie teraz pomoc wydaje się niezbędna i należy pamiętać, że w szpitalach nie zniknęli nagle pacjenci potrzebujący krwi. Mowa o osobach po wypadkach czy pacjentach onkologicznych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona

2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku

Wrocławskie RCKiK apeluje o pomoc

TVP3 przekazuje także stanowisko wrocławskiego RCKiK. Sytuacja na Śląsku nie zachęca do opuszczania domów, jednak ten kto jest w stanie powinien odpowiedzieć na apel.

- Mocno spadły nam stany krwi, a szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh [...] W związku ze wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się z prośbą do wszystkich zdrowych Dawców Krwi o zgłaszanie się - apeluje Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu i zachęca do odwiedzin na stronie internetowej, gdzie znaleźć można niezbędne informacje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kckiuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Nie żyje gwiazdor ze "Świata według Kiepskich". Ukochana córka potwierdziła smutną wiadomość
  4. Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Właśnie przerwała milczenie, wielu fanów będzie zasmuconych
  5. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: TVP3 Wrocław

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News