Kolega po fachu syna Szydło zdradza prawdę. Ksiądz Janusz przedstawił konkretne fakty

Kolega po fachu syna Szydło zdradza prawdę. Ksiądz Janusz przedstawił konkretne fakty Źródło: youtube/ Studio TV NIEDZIELA

Tymoteusz Szydło rezygnując z funkcji duchownego naraził się na wiele komentarzy. Jedną z osób, które wypowiedziała się na temat duchownego jest ksiądz Janusz, który przestawił konkretne fakty w sprawie kryzysu duchowieństwa.

Tymoteusz Szydło zrezygnował już oficjalnie z kapłaństwa. Kilka dni temu młody duchowny zabrał głos, przerywając milczenie chciał zakończyć wszystkie plotki, krążące na jego temat. Odchodząc z funkcji duchownego, jako powód rezygnacji podał kryzys wiary i powołania. Słowa syna premier, które miały zakończyć wszelkie plotki na temat duchownego, kolejny raz rozbudził rozmowy na temat jego krótkiej posługi. W tej sprawie głos zabrał ks. Janusz Koplewski. 

Rezygnacja z kapłaństwa, a Tymoteusz Szydło

Ksiądz Janusz Koplewski znany duszpasterz gwiazd podzielił się swoim zdaniem na temat kapłaństwa syna premier. Tymoteusz Szydło zmagał się z kryzysem powołania, ale to nie wszystko, czego w jego zachowaniu doszukał się jego kolega po fachu. 

Według duchownego dużo wcześniej można było zauważyć pierwsze oznaki kryzysu, które zostały zbagatelizowane przez wszystkich księży. Ksiądz Janusz wrócił do pierwszego kazania wygłoszonego przez Szydło, które miało miejsce na Jasnej Górze jeszcze w czerwcu 2017 roku. 

Tymoteusz Szydło i pierwsze oznaki kryzysu kapłaństwa 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Ten, kto idzie w swoim życiu po śladach Maryi, jest tym, który pozwala, by w jego szarej codzienności narodził się Chrystus. Kimś, kto zgadza się na pokorne czekanie na realizację Jego woli, w końcu tym, który nie traci wiary pod Jego krzyżem – mówił ks. Tymoteusz Szydło podczas kazania. 

Ks. Janusz Koplewski skomentował wybór tematu i słowa Tymoteusza Szydło.

- Temat wybrał piękny, o matce. Matka każdego przytuli, jak to matka. W pewnym momencie dodał, że "moc bowiem w słabości się doskonali". Te słowa św. Pawła są zastanawiające – zwrócił uwagę ksiądz Janusz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Główny bohater "Złotopolskich" ma w prywatnym życiu żonę MILIONERKĘ. Mają wille i prywatne samoloty

2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Ksiądz Janusz wyjaśnił, że ten cytat oznacza, że jeśli upadamy, to po to, by wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Dla księdza Janusza to zdanie świadczy, o tym, że kryzys wiary pojawił się u Szydło jeszcze przed pierwszym kazaniem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Ceny gazu w naszych kuchenkach od 1 stycznia ulegną zmianie. Podano dokładne kwoty
  3. Barbara Kurdej-Szatan przekazała radosną nowinę, fani ślą gratulacje. Ona i mąż długo czekali, ale w końcu się udało
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Gwiazda serialu "Ranczo" ma bardzo złe wiadomości dla fanów. Ujawnia kulisy nowych odcinków, widzowie będą zawiedzeni

źródło: superexpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News