Sekielski ostro skomentował słowa abp Głódzia po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu"

Sekielski ostro skomentował słowa abp Głódzia po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" Źródło: screen/YouTube/Superstacja

"Tylko nie mów nikomu" bije rekordy popularności. Do tej pory dokument obejrzało ponad 7 milionów użytkowników platformy YouTube. Abp Głódź bardzo krytycznie odniósł się do filmu Sekielskiego, a dziennikarz ostro zareagował na jego słowa.

Dokument "Tylko nie mów nikomu" staje się coraz bardziej popularny. W niespełna dwa dni po premierze obejrzało go już prawie 7 milionów użytkowników platformy YouTube. Dziennikarz Tomasz Sekielski przedstawił wstrząsające historie ofiar księży pedofilów i zwrócił uwagę na ukrywanie problemu przez władze Kościoła katolickiego.

Zdaniem wielu osób, film Sekielskiego może stać się bardziej popularny od "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego, który kilka miesięcy temu wstrząsnął opinią publiczną. Polscy biskupi zaczęli krytykować najnowszą produkcję, a wśród krytyków wyróżnił się metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. Jego komentarz oburzył wiele osób.

„Tylko nie mów nikomu”. Abp Głódź krytykuje

Dziennikarze pytali biskupów o ich opinię na temat dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Najbardziej oburzająca okazała się reakcja arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, który w lekceważący sposób odniósł się do problemu. Zapytany przez dziennikarkę TVN o to, czy oglądał już dokument Sekielskiego, odpowiedział:

- Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego. Idziemy się teraz modlić, proszę nie zakłócać porządku - skomentował hierarcha.

Hierarcha nie skomentował również oskarżeń wobec kapelana Lech Wałęsy, ks. Franciszka Cybuli. Metropolita Gdański miał wiedzieć o tym, że kapłan molestował nieletnich, jednak nie zareagował w oczekiwany sposób. W dokumencie "Tylko nie mów nikomu" przedstawiona została historia mężczyzny, który doświadczył przemocy seksualnej ze strony księdza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Jego zachowanie uważam za skandaliczne i pozbawione empatii" - Sekielski o wypowiedzi Głódzia

Reakcja metropolity gdańskiego oburzyła również twórcę dokumentu. Tomasz Sekielski ostro skomentował jego wypowiedzi:

- Ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie wykorzystał okazji, by milczeć. Trudno to komentować. Jego zachowanie uważam za skandaliczne i pozbawione empatii wobec ofiar - stwierdził oburzony dziennikarz.

Niektórzy hierarchowie wykazali skruchę. Tomasz Sekielski nie chce analizować szczerości tych deklaracji, jednak ma nadzieję, że ich żal jest szczery

- Każdy, kto dowiaduje się o losie ofiar pedofilii w sutannach, musi być wstrząśnięty. Chciałbym wierzyć, że coś się zmieni w Kościele - przyznał autor dokumentu "Tylko nie mów nikomu".

  1. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  2. Aleksandra Kwaśniewska z mężem. Gwiazda pokazała romantyczne zdjęcia z muzykiem
  3. Magda Gessler ma wyjątkową i rygorystyczną dietę. "Kiedy zjem kawałek mięsa, muszę jechać na kroplówkę"
  4. Co się dzieje z Agnieszką Chylińską? Artystka opowiedziała o trudnych chwilach i macierzyństwie
  5. TVP: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Polaków. Ulewy nie ustępują, w wielu miejscach podtopione domy
  6. Bieniuk twierdzi, że "nigdy nie był na komisariacie". Prawda okazuje się jednak zupełnie inna

źródło: Fakt

Następny artykuł