Z ostatniej chwili: policja blokuje projekcje filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

Z ostatniej chwili: policja blokuje projekcje filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" Źródło: Pikio.pl

"Tylko nie mów nikomu" nie przestaje wywoływać potężnych kontrowersji. Sytuacja staje się coraz poważniejsza z minuty na minutę, a policja właśnie interweniowała i zablokowała projekcję obrazu autorstwa Tomasza Sekielskiego.

"Tylko nie mów nikomu" wywołało niemałą burzę w sieci i w środowiskach kościelnych, szczególnie wśród hierarchów. Odniósł się do filmu także Sławoj Leszek Głódź, arcybiskup metropolita gdański, który przyznał, że "nie ogląda byle czego". Teraz w odpowiedzi na jego kontrowersyjne słowa doszło do kolejnego skandalu. Na miejscu interweniowała policja wstrzymując projekcję produkcji. 

"Tylko nie mów nikomu" - projekcja na katedrze

Robert Biedroń na swoim profilu na Facebooku poinformował o tym, że policja postanowiła przerwać projekcję filmu na fasadzie Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, w której przez wiele lat posługę pełnił Sławoj Leszek Głód.  Akcja ta miała sprowokować hierarchę kościelnego, który publicznie stwierdził, że nie ma zamiaru oglądać tego filmu. 

- Policja blokuje projekcję filmu "Tylko nie mów nikomu" na fasadzie Katedry Polowej Wojska Polskiego, w której przez lata pracował Leszek Sławoj Głódź - mogliśmy przeczytać na profilu na portalu społecznościowym polityka. 

Wpis natychmiast zasypany został komentarzami internautów, którzy nie mogą zrozumieć działania policji i przyznają rację organizatorom. Wiele osób twierdzi, że duchowny wypierając się oglądania tej produkcji pokazał, jakie jest jego podejście do tak poważnego problemu w Kościele, jakim jest pedofilia, na której temat mówi cała Polska. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci popierają działania organizatorów projekcji 

- Ciekawe czemu tak prężnie nie weszli dzisiaj rano do hierarchów kościoła aresztując ich za pomoc w ukrywaniu pedofilów - ostro pisze internauta. 

- Każdego sprawa indywidualna co i gdzie chce oglądać i każdy ma prawo do własnej wypowiedzi.. Ale bronić pedofilii to już przegięcie chory kraj...Ale gdyby ich dzieci były ofiarami to z pewnością by byli po drugiej stronie...ich Bóg może daje na to przyzwolenie ? Bo nie jestem w stanie tego pojąć skąd taka znieczulica i co tam ten Ciemnogród robi średniowieczny...helllooo mam XXI wiek ludzie obudźcie się i reagujcie na zło... - apeluje kolejna osoba. 

- Pewnie...po co walczyć z przestępcami ukrywającymi się w sutannach jak można wesprzeć ich policją i pomóc w wykrywaniu prawdy... Co za chory kraj... - czytamy. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Żona Grzegorza Ciechowskiego bezwzględnie ZMIAŻDŻYŁA m.in. Małgorzatę Rozenek! Jej słowa wprawiły wszystkich w osłupienie
  2. Gwiazda DDTVN walczy z okropnym rakiem piersi. Dziennikarka opublikowała rozdzierający serce wpis. Będziecie płakać/
  3. Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News