Pokaz filmu Sekielskiego w polskiej miejscowości odwołany! Sala wymówiona, będzie skandal?

Pokaz filmu Sekielskiego w polskiej miejscowości odwołany! Sala wymówiona, będzie skandal? Źródło: Pikio.pl

"Tylko nie mów nikomu" to głośny film Tomasza Siekielskiego, który w 23 godziny po opublikowaniu w Internecie zdobył już ponad 3 mln wyświetleń. W jednej z miejscowości, gdzie miała odbyć się jego głośna premiera, nie dojdzie jednak do pokazu. Przyczyny są niejasne i budzą kontrowersje.

"Tylko nie mów nikomu" to po "Klerze" Smarzowskiego najprawdopodobniej najgłośniejsza produkcja filmowa, która podejmuje temat ujawnienia przestępstw seksualnych wśród duchownych. 

Premiera, która miała odbyć się w Trójmieście, nie dojdzie do skutku. Jak podaje portal "Onet", którego dziennikarze skontaktowali się z organizatorami, podobno doszło do poważnego uszkodzenia sprzętu, co uniemożliwia rozpoczęcie premiery, na którą oczekiwały setki ludzi.

"Tylko nie mów nikomu" nie odbędzie się w Gdańsku

Dzisiaj w Domu Harcerza miało dojść do pokazu filmu dokumentalnego w reż. Tomasza Sekielskiego, który traktuje o problemie pedofilii w Kościele, a konkretnie porusza problem ofiar księży, którzy dopuścili się czynów, za które powinni odpowiedzieć.

Choć sala była wynajęta na wiele dni przed uroczystym pokazem, to jednak nagle z niejasnych przyczyn Związek Harcerstwa Polskiego postanowił odwołać zapowiadane spotkanie.

 - Wczoraj wieczorem sprzęt był przez nas osobiście sprawdzony, dźwiękowiec z Domu Harcerza był wczoraj obecny i nie zgłaszał żadnych kłopotów. Mieliśmy użyć własnego projektora (mamy ich trzy - i wszystkie działają), mamy też własny sprzęt nagłaśniający, który również moglibyśmy użyć. Z przebiegu rozmowy wynikało jednak, że niezależnie od wszystkiego - sali i tak nie dostaniemy - czytamy w artykule "Onetu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Film poruszył hierarchów kościelnych. Przyparci do muru odpowiedzieli

Niektórzy internauci sugerują, że tego typu sytuacja to chęć zatuszowania sprawy przez niektóre środowiska prawicowe. W końcu, jak podkreślili organizatorzy spotkania, byli oni w każdej chwili gotowi, aby przyjechać na miejsce ze swoim własnym sprzętem, a pomimo to nie uzyskali zgody od ZHP, aby rozpocząć pokaz. 

Film wywołał w mediach olbrzymie kontrowersje i wstrząsnął także hierarchami kościelnymi, którzy już zapoznali się z filmem. Niektórzy arcybiskupi skomentowali "Tylko nie mów nikomu" w reż. Sekielskiego w mediach społecznościowych.

  - Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie. (...) "Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła - napisał abp Polak.

 - W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakie doznali - czytamy oświadczenie abp Gądeckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wyznanie Kory. To mogła powiedzieć TYLKO osoba, która w życiu przeszła prawdziwe piekło. Będziecie płakać
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli


Źródła: FAKT24 / Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News