"Przekoloryzowane. Jakieś przebitkowe". Maślak wytrzymał tylko 30 minut filmu Sekielskiego

"Przekoloryzowane. Jakieś przebitkowe". Maślak wytrzymał tylko 30 minut filmu Sekielskiego Źródło: YouTube/Przeambitni

"Tylko nie mów nikomu" to reportaż, który rozpętał burzę w polskim społeczeństwie. Jest to jeden z najważniejszych głosów dotyczących zjawiska pedofilii w Kościele. Nie wszyscy jednak są dumni z produkcji Sekielskiego - Rafał Maślak skrytykował reżysera. Zarzucił mu ubarwianie rzeczywistości.

"Tylko nie mów nikomu" doczekał się już 18,5 mln wyświetleń na YouTube. Ranga dzieła jest tak wielka, że TVN zdecydowało się nawet na emisję materiału 17 maja o godzinie 23.00. Dzięki temu Polacy, którzy nie mają dostępu do internetu, będą mogli zapoznać się z przekazem Sekielskich. W sprawie reportażu głos zabierają ludzie z różnych stref społecznych. Swoje zdanie wyrazili już duchowni, politycy, a teraz przyszła kolej na gwiazdy. 

Rafał Maślak, znany fotomodel, postanowił podzielić się prywatną opinią z mediami. To, co powiedział, zaskoczyło internautów. Mister Polski 2014 wyznał, że nie podziela ogólnego zachwytu produkcją i nie zdołał obejrzeć materiału do końca - wytrzymał jedynie pierwsze 30 minut, choć całość filmu trwa ponad dwie godziny. Co takiego zirytowała przystojnego celebrytę?

Rafał Maślak wyraził kontrowersyjną opinię na temat dokumentu Sekielskiego

Model uznał, że reżyser ukazał wyolbrzymiony obraz tego, co tak naprawdę się wydarzyło:

 - Owszem, jest to kontrowersyjny film i o to chodzi. Dzieją się tam złe rzeczy, ale wszystko jest nad wyraz przekoloryzowane. Jakieś przebitkowe, jakieś mleko płynące komuś z ust - wyznał portalowi "Pomponik.pl".

Maślak nie wyjaśnił jednak, na czym owo przekoloryzowanie polegało. Według niego reportaż jest kręcony nieco na siłę, tak aby trwał jak najdłużej, gdy wcale nie ma takiej potrzeby. Model uznał, że lepszy byłby bardziej skondensowany i treściwy film - wszystkie najważniejsze informacje Sekielski mógłby zmieścić w ciągu kilkudziesięciu minut. Ponadto uważa, że jest to potrzebna produkcja, ale jest ona zbyt jednostronna. Po obejrzeniu można odnieść wrażenie, że w Kościele są tylko źli duchowni:

 - Jest dobry policjant i zły policjant. Nie należy wszystkich szufladkować. Ja nadal wierzę, że w Kościele są dobrzy ludzie - dzieli się swoimi przemyśleniami z dziennikarzem PrzeAmbitni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU ZNAJDUJE SIĘ POD GALERIĄ:

Fotomodel przyznaje także, że jest osobą wierzącą i dlatego, wie, że istnieją księża z powołania. Sam ma paru znajomych, którzy są kapłanami i nie ma im nic do zarzucenia. Jeden z nich nawet konsekrował mszę w dniu jego ślubu. Być może dlatego Maślak uznał, że atak na duchownych jest zbyt ostry.

Większość nie uważa, że reżyser powiela szkodliwe stereotypy

Internauci nie podzielają jednak jego opinii. Już fakt, że gwiazdor nie obejrzał nawet całości dokumentu, jest dla nich wyrazem braku szacunku nie tylko dla trudu reżysera, ale także dla samych ofiar księży pedofilów. Uważają także, że słowa, które padły z ust Maślaka, świadczą o ignorancji i niedostrzeżeniu skali problemu. Zauważają, że ta wypowiedź jest podobna do komentarza arcybiskupa Głódzia, który zapytany o opinię na temat "Tylko nie mów nikomu" stwierdził, że "nie ogląda byle czego". Przez społeczeństwo takie słowa są odbierane jako próba zatuszowania pedofilii w Kościele - Mister Polski poważnie naraził się więc opinii publicznej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Rusin: „Siadałam na podłodze w tym dużym domu i płakałam, nie miałam siły wstać”. O co chodzi?
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dom piosenkarki jest nowoczesny i wyrafinowany
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

Źródło: PrzeAmbitni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News