Tylko nie mów nikomu - kontrowersyjny film Sekielskiego już wzbudza emocje

Tylko nie mów nikomu - kontrowersyjny film Sekielskiego już wzbudza emocje Źródło: Materiały Prasowe

"Tylko nie mów nikomu" to wstrząsający film Tomasza Sekielskiego opowiadający w brutalny i dokładny sposób o problemie pedofilii, której dopuszczają się księża. „Kazał mi przyjść do pokoju, kiedy tam wszedłem, on stał bez spodni ze sterczącym członkiem" - zeznania ofiar są przerażające.

Tylko nie mów nikomu - wstrząsające fakty

"Tylko nie mów nikomu" to film Tomasza Sekielskiego dotyczący pedofilii w Kościele. Poznajemy tam historie ofiar 9 księży pedofilów oraz samych ich oprawców. Film Sekielskiego poruszy każdego widza. Według tych, którzy mieli okazję zobaczyć go przedpremierowo, sceny i słowa w nim zawarte na długo wbijają się w pamięć.

Tylko nie mów nikomu - film, który zmieni na zawsze postrzeganie Kościoła

Tomasz Sekielski, dziennikarz śledczy, reporter, korespondent wojenny, dokumentalista i pisarz, który przez 15 lat pracy w telewizji TVN prowadził programy takie jak: „Kuluary”, „Prześwietlenie”, „Teraz MY” czy „Czarno na Białym”. Dwa lata temu rozpoczął obywatelską zbiórkę w Internecie na stronie crowdfundingowej na swój niezależny projekt - film o pedofilii w Kościele. W styczniu tego roku zakończył zbiórkę na produkcję dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Film zostanie opublikowany w sobotę, 11 maja 2019 r. na kanale Sekielskiego w serwisie YouTube.

Tylko nie mów nikomu - Sekielski

Problem księży molestujących dzieci i nastolatków przez wiele lat był skrywany przez naczelników Kościoła przed mediami i opinią publiczną. Teraz mamy szansę poznać dogłębnie ten temat. Sekielski zebrał dowody na molestowanie dzieci przez pewnych duchownych polskiego Kościoła. W filmie pojawiają się nawet ks. Franciszek Cybula, kapelan prezydenta Lecha Wałęsy oraz ks. Eugeniusz M., budowniczy sanktuarium w Licheniu. Według zebranych informacji i zeznań ofiar, dopuszczali się oni czynów pedofilskich wobec dzieci związanych z Kościołem.

Tylko nie mów nikomu - recenzja, zwiastun

W zwiastunie "Tylko nie mów nikomu" pojawiły się takie słowa jak „Masturbował się ksiądz moimi rękami”, „ksiądz jest kimś jak Pan Jezus”, „powiedział, że dopóki nie ma wytrysku to nie ma grzechu”, wypowiadane przez ofiary księży - pedofilów. Cały film Sekielskiego może być jeszcze bardziej wstrząsający. Redaktor naczelna WTV odniosła się do filmu na swojej stronie na Facebooku.

 - Wracam z przedpremierowego seansu nowego filmu Sekielskiego. Płakałam. Może Wam się wydawać, że żyjemy w społeczeństwie, stawiającym dobro dzieci na piedestale. Wyżej niż jakiejkolwiek innej grupy. Szczujemy dziećmi w reklamach i kampaniach, a figura pedofila jest najsilniejszym straszakiem. W patriarchacie, jak w każdej hegemonii, ciemiężone są jednak wszystkie grupy. Wobec gwałconych i molestowanych dzieci używa się argumentów takich samych, jak wobec krzywdzonych, dorosłych kobiet. Chciała tego, nie protestowała, prowokowała. Oprawcy cieszą się domniemaniem niewinności. Dopóki nie zaczniemy w inny sposób mówić o przemocy seksualnej, zrzucać odpowiedzialności za dowodzenie konsensualnego charakteru zbliżenia na osobę uprzywilejowaną (czy to w przypadku dorosły vs dziecko czy mężczyzna vs kobieta) pedofilia w kościele nie zniknie. Możecie zaklinać rzeczywistość, ale nic się nie zmieni - napisała Michalina Kobla.

Tomasz Sekielski - film, który zakończy pedofilię w Kościele?

Nie ma wątpliwości, że Tomasz Siekielski wykonał ogromną pracę nad filmem. Godziny zapisów rozmów, kilkadziesiąt rozmów przeprowadzonych z ofiarami, ich rodzinami, a także sprawcami ich tragedii wstrząsną Polską, a nawet mogą być milowym krokiem w walce z pedofilią w Kościele.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jackie Chan - Etta Ng Chok Lam. Co wiemy o córce aktora?
  2. Jan Paweł II - śmierć. Kontrowersje związane z odejściem papieża
  3. Ile emerytury ma ksiądz? Polacy nie mają co na to liczyć
  4. Proboszcz pensja: Ile zarabiają w Polsce?
  5. Czy Rydzyk jest księdzem? Zawiła historia ojca dyrektora
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News