Tygodnik ostrą okładką uderza w Merkel. “Zmienimy rurę i 4 lata pociągnie”
Wiadomości Pikio - 1 Grudnia 2016

Tygodnik ostrą okładką uderza w Merkel. “Zmienimy rurę i 4 lata pociągnie”

Pierwsze wydanie znanego francuskiego czasopisma satyrycznego, a w nim atak na niemiecką władzę. Autorzy Charlie Hebdo w niewybredny sposób skomentowali kondycję polityczną kanclerz Niemiec, Angeli Merkel, przyrównując ją do zepsutego Volkswagena.

Niemieckie wydanie Charlie Hebdo właśnie ukazało się w niemieckich kioskach. Tygodnik trafił na rynek RFN po tym, jak wielokrotnie bardzo ciepło przyjęto jego redakcję na spotkaniach w Niemczech. Co więcej, przy granicy niemiecko-francuskiej Niemcy sami kupowali francuskie wydanie.

Satyrycy zdecydowali się więc na podbicie Niemieckiego rynku. 200 tys. egzemplarzy Charlie Hebdo po niemiecku trafiło do sklepów u naszego zachodniego sąsiada. Wydanie to jest w dużej mierze tłumaczeniem z francuskiego.

Autorzy tygodnika nie mogli jednak pozostawić takiego wydarzenia bez chociażby odrobiny skandalu. Już na okładce tygodnika widać bowiem karykaturę Angeli Merkel. Postać kanclerz na obrazku leży na podnośniku u mechanika zajmującego się naprawą Volkswagenów.

Specjalista patrzy na wyraźnie zmęczoną Merkel i stwierdza: "Zmienimy rurę wydechową i jeszcze cztery lata pani pociągnie". Te słowa są odniesieniem do zamiarów Merkel, która chce ubiegać się o reelekcję na stanowisko kanclerz na kolejne 4 lata.

Wewnątrz niemieckiego wydania Charlie Hebdo można, oprócz tej z okładki, odnaleźć wiele karykatur niemieckiej kanclerz. Wśród nich znajdują się też kontrowersyjne porównania Merkel do Fidela Castro ze względu na długi czas, jaki ta spędziła u władzy.

źródło: twitter.com/JessicaStoltz1 źródło: twitter.com/JessicaStoltz1 źródło: rmf24.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News