Choć rozmowy o pracę potrafią przeciągać się w nieskończoność, potencjalny szef wie już po 90 sekundach, czy kogoś zatrudni czy nie. Często to nie dobre CV i odpowiednie doświadczenie gra pierwsze skrzypce. Zatrudniający musi znaleźć z nami także pewną nić porozumienia. Tych 9 trików pomoże w odniesieniu sukcesu w każdej rozmowie o pracę.

Po pierwsze i najważniejsze – powinniśmy odpowiednio ubrać się na taką rozmowę. Lepiej przyjść w garniturze nawet na rozmowę o pracę w firmie zajmującej się wywozem śmieci niż w krótkiej koszulce, spodenkach i tenisówkach. Po drugie – warto do tego dorzucić uśmiech i pewność siebie. Pogoda ducha może nam tylko pomóc w osiągnięciu celu. Odpowiedni wygląd sprawi, że profesjonalizm stanie się naszym drugim imieniem.

Jak już wyglądać, to także i pachnieć. Najważniejsze jednak tu nie przesadzać. Perfumy powinny być stonowane i delikatne. Zbyt duża ich ilość może świadczyć o naszym roztrzepaniu. Także nadmierna gestykulacja jest w stanie nas pogrzebać. Dlatego należy opanować swoje ręce. Jeżeli już przy rękach jesteśmy – pamiętajmy o uścisku. Ten powinien być także wyważony tak jak perfumy.

Na rozmowę o pracę, oczywiście nie możemy być spóźnieni. Najlepiej pojawić się kilka minut wcześniej. W razie spóźnienia zostaniemy automatycznie sklasyfikowani jako spóźnialscy. Kiedy będziemy już siedzieć przed przyszłym zwierzchnikiem, musimy utrzymywać kontakt wzrokowy. To udowadnia nasze zaangażowanie i uwagę. Podobnie jest z wiedzą na temat firmy, w której chcemy się zatrudnić. Dobrze wiedzieć coś na jej temat, da to czytelny przekaz, że naprawdę nam zależy.

Ostatnią, najważniejszą zasadą udanych rozmów o pracę jest zamiana swoich wad na zalety. Prośba o wymienienie jednych i drugich to częsty zabieg podczas rozmów. Wystarczy wówczas zamienić wady. Przykładowo, jeśli jesteśmy gadatliwi, wystarczy powiedzieć, że „prowadzi to do łatwiejszego nawiązywania kontaktów”.

źródło: mamadu.pl

Którą rasę psów Polacy lubią najbardziej? [ZOBACZ!]

...

Zobacz również