Sejm przyjął dziś kontrowersyjny projekt ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jak się jednak okazuje, trzech z nich nie zagłosowało dziś za akceptacją pomysłu własnej partii. Wciąż nie wiadomo, dlaczego zrezygnowali ze wspierania ugrupowania, do którego należą.

Łącznie w dzisiejszym głosowaniu wzięło udział 450 posłów. Za wejściem w życie kontrowersyjnej ustawy opowiedziało się 235 polityków – 231 przedstawicieli PiS, jeden poseł niezależny Jan Klawiter oraz 3 członków koła Wolni i Solidarni – Małgorzata Zwiercan, Ireneusz Zyska i Kornel Morawiecki. Przeciw było za to 192 posłów – 135 polityków PO, 10 przedstawicieli Kukiz’15, 26 członków Nowoczesnej, 15 posłów PSL, 2 niezależnych, 3 polityków Unii Europejskich Demokratów oraz Magdalena Błeńska reprezentująca koło Republikanie.

Najwięcej posłów, którzy zrezygnowali z dzisiejszego głosowania, należy do Kukiz’15. Oprócz nich nie pojawili się także 3 posłowie PiS: Zbigniew Biernat, Jan Mosiński oraz Łukasz Rzepecki. Ostatni z nich zdobył niedawno popularność, kiedy otwarcie przeciwstawił się w Sejmie ustawie dotyczącej opłaty paliwowej pomysłu polityków swojej partii. Nie wiadomo wciąż, dlaczego podjęli taką decyzję. Wkrótce pewnie jednak wytłumaczą ją w mediach.

...

Zobacz również