Ty też? Tysiące Polaków straci 500+

Ty też? Tysiące Polaków straci 500+

W samym powiecie węgorzewskim i Poznaniu ponad 400 rodzin będzie musiało oddać 500+. W skali całego kraju tysiące Polaków straci dostęp do świadczenia i będzie musiało oddać równowartość pobranej kwoty.

Głos Wielkopolski poinformował, że sami poznaniacy mają do oddania blisko 320 tysięcy. Każda z rodzin, która nienależnie pobrała 500+ będzie musiała zwrócić pieniądze. ZOBACZ TAKŻE: Kiedy 500 plus dla emerytów? Już wszystko jasne Jest jednak szansa, by uchronić się przed obowiązkiem zwrotu pieniędzy pobranych z tytułu tego świadczenia. Rodzice powinni regularnie informować o jakichkolwiek zmianach, które zaszły w dochodach członków rodziny lub osób posiadających prawa do opieki nad dzieckiem.

Ci, którzy pobierają świadczenie bezprawnie, będą musieli oddać 500+

Urzędy skarbowe aktualizują na bieżąco informacje o świadczeniobiorcach programu 500+, więc nie ma co liczyć na to, że cokolwiek uda nam się ukryć. Ci, którzy pobierają pieniądze bezprawnie, poniosą przykre konsekwencje. ZOBACZ TAKŻE: Rząd da NOWE 500 plus. Nie za dzieci, zobacz za co W ubiegłym roku rząd wprowadził do ustawy o programie Rodzina 500+ zmiany, które miały na celu uszczelnić system, by nie dopuścić do sytuacji, że świadczenie jest pobierane przez osoby, którym się ono nie należy. Polacy byli bardzo kreatywni w swych pomysłach, jak wyłudzić świadczenie na dziecko, które im nie przysługiwało, bo w rzeczywistości nie wychowywali samotnie swojej pociechy. By spełnić kryteria dochodowe zwalniali się z pracy i ponownie zatrudniali w tej samej firmie, tylko że w umowie mieli wpisaną niższą kwotę wynagrodzenia. ZOBACZ TAKŻE: Złe wieści o 500 plus. Rząd musi się z tym pogodzić Źródło: superbiz.se.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News