Milionerzy to bez wątpienia jeden z programów, którzy wywołuje u publiczności największe emocje. Każdy zapewne zastanawia się, co jest złotym kluczem do głównej wygranej. Oto jest! Producent milionerów zdecydował się wyjawić nikomu nieznane sekrety tego programu. 

Program Milionerzy oprócz emocji i adrenaliny budzi w widzach również kontrowersje, ponieważ w teleturnieju bardzo często bywają pytania o zabarwieniu politycznym – głównie trafiające w Prawo i Sprawiedliwość. Pytania pojawiały się między innymi o „Ucho prezesa”, która partia uważa się za „ludzkich panów” oraz oraz o to, czy Lech Kaczyński występował w filmach. Jak tłumaczy reżyser Jan Kępiński, te pytania nie mają na celu żadnych aluzji:

– (…) dotyczą one bardziej wydarzeń bieżących, ciekawostek, jak np. jakiego języka uczyła w szkole obecna pierwsza dama, a nie polityki jako takiej. To są pytania, które w dużej mierze sprawdzają pamięć uczestników i to, czy czytają gazety, interesują się aktualnymi wydarzeniami w kraju.

Reżyser wyjawia prawdę

Sam reżyser uważa niektóre pytania za bardzo trudne, twierdząc, że gdyby sam miał brać udział w programie, musiałby się bardzo przygotować.

 – Tak jak bardzo często mówi Hubert Urbański, proste pytania to te, na które zna się odpowiedź, a trudne to te, na które się jej nie zna. Mieliśmy wspaniałego zawodnika po pięćdziesiątce, który kapitalnie rozgryzł pytanie o imię dziecka Kim Kardashian i Kanye Westa. A młodzi ludzie potrafią sobie świetnie poradzić z piosenkami Przybory. (…) Na pewno uciekamy od pytań encyklopedycznych i skostniałych. Osobiście uważam pytanie o „wypok” czyli znany w internecie „Wykop”, za bardzo trudne. – wyjawił Kępiński.

Kiedyś emisja odcinka Milionerów trwała zdecydowanie dłużej, zrezygnowano jednak z tego i to nie bez powodu.

Dzięki temu, że program jest o prawie 20 minut krótszy niż kiedyś (za to emitowany 4 razy w tygodniu, co jest świetnym rozwiązaniem), w odcinku pojawia się z grubsza tyle samo pytań, co kilka lat temu. Bo przecież gdyby w odcinku pojawiło się 6 czy 7 pytań, byłoby okropnie nudno. Znakomite wyniki „Milionerów”, które sięgają 25 proc. widowni, świadczą o tym, że robimy program, który, mówiąc najprościej, po prostu… dobrze się ogląda – powiedział producent i reżyser Milionerów.

Co gdy nikt nie zna odpowiedzi?

Mimo że  pytania eliminacyjne są uznawane za dość łatwe, reżysera zapytano, czy zdarzają się sytuacje, w której nikt nie zna odpowiedzi.

Tak, zdarza się to i zdarzało się to zawsze. W takim wypadku fachowa komisja zarządza ponowne eliminacje. Ostatecznie pytanie, na które nikt nie znał odpowiedzi, jest zawsze wycięte w montażu, bo jak uznali twórcy tego genialnego formatu, nic by nie wnosiło.

Źródło: natemat.pl

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

...

Zobacz również

Zobacz również