Twórcy Matrixa znani byli w środowisku kinomanów jako „bracia Wachowscy”. Cztery lata temu Larry Wachowski zmienił płeć i nazwał się Lana. Teraz, to samo uczynił Andy, który przyjął imię Lilly. 

Bracia Wachowscy oficjalnie stali się siostrami Wachowskimi. Lilly opowiedziała o swojej przemianie za pośrednictwem serwisu „The Windy City Mail”. Zdecydowała się na coming out w tej formie, choć media wcześniej wykryły, że doszło do zmiany płci. Lilly nie chciała jednak komentować sprawy na łamach Daily Mail, który poprosił ją o stanowisko.

Lilly stwierdziła, że lepiej będzie poinformować fanów o przemianie poprzez portal „The Windy City Mail”, który zrzesza chicagowskie środowiska LGBT. W swoim oświadczeniu, Wachowska podkreśliła, iż osoby LGBT są na świecie dyskryminowane, a ich sytuacja społeczna nie należy do łatwych.

Presja ze strony mediów, które wywierały nacisk na Wachowską, oburzyła organizację LGBT „GLAAD”, która przekonuje, iż napieranie na ujawnienie prywatnych decyzji odnośnie zmiany płci, jest nie do przyjęcia.

Zobacz również

źródło: TVN24