16 lat temu twórcy Simpsonów wyemitowali odcinek, w którym przewidzieli jak Donald Trump zostaje prezydentem Stanów Zjednoczonych. Scenarzysta Dan Greaney opowiedział mediom o tym jak udało im się stworzyć profetyczny odcinek. Wyemitowano go po raz pierwszy 19 marca 2000 roku. W 2015 roku wypuszczono go po raz kolejny, aczkolwiek z lepszą jakością. To w nim pojawiła się słynna scena na schodach. Jednak 16 lat temu w tym właśnie odcinku przewidziano prezydenturę Trumpa, który miał „zniszczyć amerykańską ekonomię jako głowa państwa”. Biały Dom stracił wtedy na rzecz Lisy Simpson, która została prezydentem. 

Odcinek sprzed lat, czyli „Bart do przyszłości”, stał się hitem w związku z kampanią prezydencką, w której brał udział Donald Trump. Na początku dowcipkowano z profetycznego odcinka powołując się na sondaże, według których miliarder z Nowego Jorku i tak nie miał szans w wyborach. Okazuje się, że twórcy Simpsonów byli znacznie lepszymi ekspertami niż politolodzy i instytuty badawcze.

Odcinek pokazywał historię Lisy Simpson, która zostawała prezydentem USA, po tym jak prezydent Trump zrujnował państwową ekonomię. Greaney powiedział, że scenarzyści mieli pomysł na stworzenie odcinka o kompletnym szaleństwie, które pochłonęło Amerykę. Chcieli wykreować „totalne jaja”, nikt nie spodziewał się, że ich abstrakcyjne wizje się spełnią. Profetyczny scenariusz miał być totalnym absurdem, bo dla scenarzystów wizja Trumpa jako prezydenta była groteską.

– To było ostrzeżenie dla Ameryki i wyglądało jak ostatni przystanek przed uderzeniem w ziemię. To było zgodne z wizją Ameryki, która oszalała. 

Dan Greaney podkreślił, że odcinek był obrazem szaleństwa, a nie przyszło im do głowy, by pisać o murach, odgradzaniu się od Meksykanów i islamofobii. Scenarzysta myślał, że Trump to raczej człowiek, który zbuduje wielkie pomniki swojej osoby niż gigantyczne mury.

Twórcy Simpsonów wielokrotnie naśmiewali się z Donalda Trumpa. W 2015 stworzyli odcinek na temat jego fryzury.

bart1 bart2

trump-skull

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: The Guardian, Metro, UNILAD

...

Zobacz również

Zobacz również