Twoja twarz brzmi znajomo - Wodecki jak żywy, niesamowity występ

Twoja twarz brzmi znajomo - Wodecki jak żywy, niesamowity występ Źródło: youtube/Twoja Twarz Brzmi Znajomo - Endemol Shine Polska

W "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Wodecki został fantastycznie zagrany przez zwycięzce odcinka. Jaka zareagowało jury?

W "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Wodecki został fantastycznie odegrany przez Mateusza Ziółko. Niemalże perfekcyjne kopia niedawno zmarłego muzyka ożywiła wspomnienia o jego wspaniałych dziełach.

W programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, celebryci wcielają się w role znanych polskich i zagranicznych muzyków. Mateusz Ziółko wylosował niedawno zmarłego Zbigniewa Wodeckiego. Zadanie to było bardzo trudne - zwłaszcza, że pamięć o śmierci muzyka jest wciąż żywa, a Wodecki jest uznawany za legendę polskiej muzyki.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Wodecki uhonorowany

Zbigniew Wodecki, polski muzyk znany choćby z tytułowej piosenki o pszczółce Mai, zmarł 22 maja 2017 roku. Śmierć kompozytora wstrząsnęła nie tylko rodzimym światem muzycznym, ale i całym narodem, który znał i cenił sobie piosenki Wodeckiego.

Dlatego też Mateusz Ziółko miał przed sobą nie lada zadanie. Chcąc odtworzyć Wodeckiego, nie mógł popełnić najmniejszego błędu, bo wyłapaliby to najzagorzalsi fani muzyka. 33-letni artysta znajdował się pod ogromną presją, ale udało mu się wyjść z sytuacji obronną ręką.

Świetnie ucharakteryzowany, wyglądał niemal identycznie jak młody Zbigniew Wodecki. Mateusz Ziółko wszedł na scenę i będąc przy fortepianie zaśpiewał utwór „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Żywiołowe i świetne wykonanie utworu wzruszyło całe studio do łez. Wśród najbardziej poruszonych osób znajdował się gospodarz programu, Piotr Gąsowski.

Nagranie podbija serca internautów

Nagranie z coverem utworu Wodeckiego podbija obecnie internet. Osiągnęło już prawie 7 milionów wyświetleń! Internauci wyrażają swój zachwyt w komentarzach. Pod filmem można przeczytać, że „Wodecki stał obok Mateusza i śpiewał razem z nim” czy o tym, że występ był prawdziwym hołdem dla zmarłego muzyka.

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" jest oparty na formacie z Hiszpańskiej telewizji. Emitowany jest regularnie od 2014 roku i co jakiś czas jest o nim głośno w mediach. Choćby wtedy kiedy Boogie wcielił się w rolę rapera Drake'a co skończyło się oskarżeniami o rasizm. Obecnie w telewizji trwa dziewiąta edycja programu.

Źródło: antyradio

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News