Dostaniesz szału! Tak naprawdę będzie wyglądać Twoja emerytura

Dostaniesz szału! Tak naprawdę będzie wyglądać Twoja emerytura

Emerytura to dla seniorów główne źródło utrzymania. Niestety dla wielu z nich jest to stawka, za którą nie są w stanie kupić nawet podstawowych lekarstw, czy zrobić opłat. Rząd planuje wprowadzić zmiany, które mają na celu poprawę jakości życia starszych osób w naszym kraju. Zobacz, jaka podwyżka cię czeka. 

"Emerytura to nie hasło wyborcze" mówi Pani Jadwiga z Łodzi, która przepracowała całe swoje życie w państwowym zakładzie i jej emerytura opiewa na kwotę 974 złotych. Jej życie jako emerytki to wcale nie sielanka. Jak tłumaczy, mieszkając sama musi opłacić nie tylko rachunki za podstawowe media, ale również kupić leki i, jak zwykła mawiać, "żyć normalnie". Dlatego gdy usłyszała o proponowanych zmianach w waloryzacji emerytur na 2019 rok nie mogła uwierzyć w słowa polityków. Czyżby zmiany były aż tak szokujące?

Emerytura 2019 nowa walorycja

Jest się z czego cieszyć, w końcu emeryci dostają więcej pieniędzy. Rząd tłumaczy, że do podwyżki zostanie zastosowany wskaźnik 3,26%. Mimo tego, że kwota nie jest zbyt duża, spowoduje to, że minimalne świadczenie wzrośnie do kwoty przekraczającej tysiąc złotych. Jest to dobra wiadomość, ale rzeczywisty wpływ na życie emerytów będzie raczej niewielki. Najniższe stawki wzrosną nieco ponad 50 złotych, a przy obecnych cenach prądu czy gazu, wciąż rosnących cenach żywności i lekarstw, powoduje to małą zmianę, niepozwalającą wręcz na poprawę jakości życia. - Myślę, że to dobra wiadomość dla seniorów - powiedziała Elżbieta Rafalska, Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, która na początku listopada przedstawiła projekt ustawy. DALSZY CIĄG ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Nowa emerytura kiedy

Rząd zapowiada, że zajmie się tym projektem już w przyszłym tygodniu. Chodzi o to, by ustawa została wprowadzona w życie z nadejściem nowego roku. Pieniądze trafią do emerytów od 1 marca 2019 roku. Czas obrad na projektem planowany jest na wtorek, jednak czy pytanie, które pojawia się najczęściej, to te o koszt waloryzacji? Większość interesuje ile to będzie kosztować. Łączny planowany koszt waloryzacji wyniesie około 8,4 miliarda złotych a z podwyżek skorzysta ponad 6 milionów osób. Komitet Społeczny Rady Ministrów poinformował, że najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy ma wynieść w przyszłym roku 825 zł brutto.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Obywatel dopadł Kaczyńskiego i powiedział mu to w twarz! Szef PiS w tarapatach
  2. To obali władzę?! Wyborcy PiS wściekli jak nigdy
  3. Rydzyk przygotował prawdziwą bombę na 1 grudnia! Będzie się działo
  4. Znaki zodiaku i ich idealne mieszkanie. Jak powinno wyglądać?
  5. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News