Fotografia baneru, źródło: http://www.wykop.pl/wpis/12234413/komus-sie-chyba-konczy-budzet-na-kampanie-xd-polit/

Kongres Nowej Prawicy „zaatakował Kraków” i na tablicach w całym mieście przylepił napisy: Wilk, reklamując swojego kandydata na prezydenta. Tymczasem Twój Ruch zaatakował Korwin-Mikkego za jego banery.

– Pragnę poinformować, że dzisiejszej nocy Nocne Wilki zaatakowały Kraków i na tablicach wyborczych w całym mieście pojawiły się napisy: Wilk – powiedział Norbert Czarnek z Kongresu Nowej Prawicy.

Oczywiście akcja ma nawiązywać do przejazdu rosyjskich nacjonalistów z klubu „Nocne Wilki”, który ma się pojawić również w Polsce.

Do banerów Korwin-Mikkego nawiązał zaś Twój Ruch. Partia Palikota na swoim facebookowym profilu zamieściła przeróbkę baneru. Wpis był jednym z najpopularniejszych w przeciągu ostatnich miesięcy na profilu partii.

Lewicowcy podmienili postaci, które pierwotnie znajdywały się na plakacie Janusza Korwin-Mikkego. W miejsce Dmowskiego, Piłsudskiego, Margaret Thatcher, Jana III Sobieskiego i Ronalda Reagana pojawili się Adolf Hitler, Benito Mussolini, generał Franco, António de Oliveira Salazar (portugalski dyktator) i gen. Augusto Pinochet (chilijski dyktator).

Janusz Korwin-Mikke zapewne nie byłby zadowolony z poparcia przez tego pierwszego, gdyż powiedział ostatnio w „Kropce nad I”, że „nienawidzi Hitlera jak każdego socjalisty”.

korwin mikke

fotografia baneru: http://www.wykop.pl/wpis/12234413/komus-sie-chyba-konczy-budzet-na-kampanie-xd-polit/

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.