Ruch Palikota ? obecnie „Twój Ruch” ? wkraczał do Sejmu jako nośnik „postulatów” obyczajowych „nowej” lewicy, czyli propagator najgorszego rodzaju tematów zastępczych wielokrotnie odwracających uwagę od największych klęsk rządu Tuska. Kierownictwo tej partii było przede wszystkim skupione na ośmieszaniu samych siebie, począwszy od zaproszenia niepoważnych krzykaczy Anny Grodzkiej i Roberta Biedronia na listy wyborcze, a skończywszy na paleniu kadzidełek z marihuaną w Sejmie. Czas pokazał, że groteska jest jedynie zasłoną dymną, a Twój Ruch ma w parlamencie kilka ważniejszych zadań do wykonania.

Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się stosunkowo szybko, kiedy to obok transseksualisty i geja Ruch Palikota wprowadził do parlamentu m. in. Wojciecha Penkalskiego czy Romana Kotlińskiego. Jak wiadomo, pierwszy ma za sobą dwuletni pobyt w więzieniu za pobicie kijem baseballowym, wymuszenie i grożenie bronią. Drugi natomiast jest byłym księdzem, który wg IPN został jako kleryk zwerbowany do współpracy z SB. W jego tygodniku, jak twierdzi m. in. „Rzeczpospolita”, miał też podobno pisać pod pseudonimami były oficer SB Grzegorz Piotrowski, morderca bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Warto również pamiętać o poparciu jakiego tej partii udzielił Jerzy Urban czy wizytach Palikota u Jaruzelskiego w szpitalu. Podobnie jak cały establishment, przedstawiciele Twojego Ruchu wielokrotnie relatywizowali okres PRL, m. in. gloryfikując Zygmunta Baumana.

Najgorsze szydło wyszło z worka niedawno, kiedy to Twój Ruch otwarcie mocno związał się z funkcjonariuszami b. WSI, będącej jak wiemy prostym połączeniem PRL-owskich WSW oraz II oddziału Sztabu Generalnego. Bliski znajomy prezydenta Bronisława Komorowskiego (o którego sympatii do WSI wszyscy wiemy) Janusz Palikot skierował swoje ugrupowanie ku współpracy z ludźmi wywodzącymi się z tych środowisk. Twój Ruch zgłaszał ich jako kandydatów na swoich doradców w komisji ds. służb specjalnych, a następnie rozpętał ogromną nagonkę na Antoniego Macierewicza, któremu Polska zawdzięcza likwidację tej wielce szkodliwej instytucji.

Czas gdy można było myśleć o Palikocie tylko jako przywódcy prostackich „rewolucjonistów” spod znaku pistoletu i wibratora bezpowrotnie minął. Twój Ruch ostatecznie przegrał swoją możliwość wykreowania się na grotestkową, ale jednak „nowoczesną i europejską”, niepostkomunistyczną lewicę, okazując się młodszym bratem twardogłowego SLD. Najważniejsze w kontekście tej sytuacji brzmi – kim jest i skąd się wziął Janusz Palikot?

Radny Powiatu Piaseczyńskiego z listy PiS i jeden z liderów Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Student prawa na UKSW.