Twitter zmienił swoją najważniejszą funkcję. Na tę zmianę czekano od powstania serwisu

Twitter zmienił swoją najważniejszą funkcję. Na tę zmianę czekano od powstania serwisu

Twitter, to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Słynie z krótkich, treściwych wiadomości, przez co jest uwielbiany przez polityków i publicystów. Teraz zmienił swoją podstawową funkcję.

W 2001 roku Ewa Bem śpiewała piosenkę "SMS-y", w której opowiadała o zupełnej wówczas nowości - krótkich wiadomościach tekstowych. Fragment piosenki "160, nie więcej znaków i muszę przesłać ci serce całe w tym pośpiechu" oddawał całą kwintesencję tego, czym jest "Short Message Service". Tweety wysyłane przez internautów są jeszcze krótsze. Mogą zawierać bowiem zaledwie 140 znaków. Mimo wielu trudności, jakie sprawia tym samym Twitter wielu osobom, które chciałyby napisać więcej, nadal jest to niezwykle popularny portal.

Radykalna zmiana

Teraz jednak nadeszła wielka zmiana. Ucieszy ona z pewnością wszystkich tych, którzy swoje wypowiedzi musieli dzielić na dwie części. Twitter właśnie wydłużył standardową wielkość jednej wiadomości do 280 znaków. Radość z tego faktu zdążyło już wielu twitterowiczów. Wśród nich znalazł się i taki, który postanowił w pełni wykorzystać nowe możliwości serwisu. - Rany Julek! Ale czadowo, smerfastycznie, bosko nie ludzko, wyśmienicie, wspaniale, słodko, idealnie, genialnie, finezyjnie, kunsztownie, w pytkę, perfekcyjnie, zacnie, wybornie, spektakularnie, zjawiskowo, ponadprzeciętnie, superowo, w dechę, bajecznie, wow i suto! 280 znaków - napisał Artur E. Dziambor. Podobnie z nowej zmiany ucieszył się były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Na swoim Twitterze, który nieodmiennie wzbudza euforię wśród internautów, podzielił się radością, ale też nadziejami na dalszy rozwój portalu. - 280? I tyle można opowiedzieć. Czekam na 560, to dopiero będą możliwości! - stwierdził Piechociński.

Testy i ich wyniki

Pod koniec września Twitter rozpoczął testy wydłużonych tweetów na wąskiej grupie użytkowników. Już wtedy podejrzewano, że zmiana nie powinna wprowadzić zamieszania na portalu. Wśród użytkowników anglojęzycznych tylko 9% osiągało limit 140 znakó. W języku japońskim było to zaś zaledwie 0,4% internautów. Po wprowadzeniu wydłużonych wiadomości u niektórych twitterowiczów okazało się, że zaledwie 1% z nich osiąga ten limit. W związku z tym właściciele portalu zakładają, że poważnej zmiany nie będzie. Będzie za to ułatwienie dla tych, którzy mają jednak więcej treści do przekazania. fot. twitter.com/ArturDziambor fot. twitter.com/Piechocinski Źródło: spidersweb.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News