Ktoś w ministerstwie zapomniał się przelogować. Wulgaryzmy na Twitterze
Wiadomości Pikio - 20 Września 2018

Ktoś w ministerstwie zapomniał się przelogować. Wulgaryzmy na Twitterze

Twitter od lat stanowi jedną z najważniejszych platform społecznościowych, z której korzysta wielu polityków oraz przedstawicieli państwowych instytucji. Kiedy więc na oficjalnym profilu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pojawił się pełen wulgaryzmów wpis, w sieci zawrzało. Resort przeprosił już za kompromitującą wpadkę.

Na świecie bardzo często dochodzi do dużych internetowych pomyłek wśród przedstawicieli wpływowych instytucji. Kilka miesięcy temu głośno było o półnagim zdjęciu anonimowej kobiety, które opublikowano omyłkowo na profilu jednego z najważniejszych rosyjskich resortów.

Twitter: wulgaryzmy na profilu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Tym razem wpadka nie ominęła także polskiego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Na oficjalnym koncie na Twitterze umieszczono link do wywiadu, który dziennikarze Onetu przeprowadzili z Frankiem Schwabe, niemieckim deputowanym związanym ze sprawą deportowanej z Polski Ludmiły Kozłowskiej, a całość opatrzono szokującym, wulgarnym opisem. - Na niemieckim portalu Der Onet dowiemy się, jaka jest opinia niemieckiego posła, który twierdzi, że "Polska nie będzie im mówić, co mają robić". Ale już Niemcy to mogą Polsce mówić, co ma robić. "Bezczelne są te k*** i zuchwałe" - mogli przeczytać internauci w usuniętym już wpisie.

Jak ministerstwo wytłumaczyło się z wpadki?

Kontrowersyjna sprawa bardzo szybko została wyjaśniona przez przedstawicieli resortu. Oczywiście przeprosiny nie usatysfakcjonowały dużego grona internautów, którzy są naprawdę oburzeni kompromitującą wpadką. - Screen tweeta, który krąży w sieci, to prawdopodobnie aktywność osoby nieuprawnionej do korzystania z niego. Prosimy nie powielać treści, której absolutnie nie akceptujemy. (...) Minister Gróbarczyk zarządził kontrolę listy osób posiadających dostęp do kont ministerstwa w social mediach. Podejmiemy wszelkie kroki, także prawne, by wyjaśnić sprawę, którą oceniamy także jako możliwą prowokację - napisano w oficjalnej odpowiedzi na krytykę wyborców.Twitter Fot. TwitterTwitter Fot. TwitterTwitter Fot. TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda został rozszyfrowany. „Jak dziecko w sklepie z zabawkami”
  2. Żenujący wpis o Donaldzie i bigosie ośmieszył Andrzeja Dudę. Nowy rzecznik przesadził
  3. Wszyscy śmieją się z Dudy! Komorowski w swoim stylu rozjechał prezydenta
  4. Leszek Miller nie owija w bawełnę. „Gdybym wiedział o tym przed pogrzebem, zareagowałbym gwałtownie”
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News