Żona Adamowicza przerwała milczenie. Wskazała winnych morderstwa swojego męża

Żona Adamowicza przerwała milczenie. Wskazała winnych morderstwa swojego męża Źródło: Fot. YouTube/Onet News

TVP znalazła się na celowniku innych mediów po morderstwie na Pawle Adamowiczu. Wszystko z powodu ogólnopolskiej dyskusji o mowie nienawiści, którą zdaniem wielu osób sieje państwowa telewizja. Żona prezydenta Gdańska wprost przyłączyła się do tej narracji, nazywając Telewizję Polską "reżimową". Wskazała przy tym winnych śmierci swojego męża.

13 stycznia oczy całego kraju zwróciły się ku Gdańskowi, gdzie doszło do mordu na Pawle Adamowiczu. Stefan W. sprawca przestępstwa zdążył powiedzieć przez mikrofon, że czyn swój motywował nienawiścią do polityków Platformy Obywatelskiej, którzy jego zdaniem niesłusznie skazali go na więzienie. O indoktrynację mordercy oskarżono TVP. Z tego powodu właśnie błyskawicznie zwrócono uwagę na stan polskiej dyskusji politycznej i jej społecznych efektów. Sporą częścią odpowiedzialności za tragedię obarczono więc mowę nienawiści. Ta od lat wylewa się strumieniami z ekranów, a dużą jej część produkuje TVP.

Takiego samego zdania jest wdowa po Pawle Adamowiczu Magdalena. Jej zdaniem to właśnie nagonka medialna TVP i przeciwnych prezydentowi Gdańska mediów w największym stopniu przyczyniła się do śmierci jej ukochanego.

Żona Adamowicza krytycznie o TVP

Magdalena Adamowicz gościła wczoraj w TVN24, gdzie pytano ją o jej życie po tak brutalnym mordzie na mężu. Podjęto także temat wpływu mediów na atmosferę przed zamachem i tego, czy prowadzony przez nie dyskurs miał wpływ na sprawę. - Ci, którzy atakowali męża, to nie byli dziennikarze. Ci ludzie nie zasługują na takie określenie. Jeden z takich ludzi wielokrotnie biegał za Pawłem po mieście, wykrzykując obelgi. Przychodził również do pracy mojej mamy, strasząc jej pracowników. Mama musiała uciekać tylnymi drzwiami. To mają być media publiczne? - pyta żona Pawła Adamowicza. Wdowa po prezydencie Gdańska jasno stwierdziła, że oskarżenia wystosowywane pod adresem jej męża wprowadzały ją w panikę. Bała się, że pewnego dnia nad ranem służby przyjdą aresztować Adamowicza. Sam zmarły miał tłumaczyć jej i ich dzieciom, co robić w takim wypadku. Dlatego też wspólnie podjęli o wysłaniu jednej z córek na roczny pobyt w USA, by mogła odpocząć od nagonki. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Adamowicz oskarżyła Telewizję Polską o wprowadzenie do medialnej codzienności mowy nienawiści. Stwierdziła również, że nie czuje nienawiści do Stefana W., ponieważ padł ofiarą państwowej indoktrynacji z rąk TVP. - Mamy ręcznie sterowane Państwo, prokuraturę kontrolowaną przez wiadomego ministra, media, nazwijmy to otwarcie, reżimowe, wszystko sterowane z tylnego fotela - powiedziała wdowa po prezydencie. Rozmawiający z Magdaleną Adamowicz Andrzej Stankiewicz z Onet.pl przestrzegł kobietę, że takie sugestie, jakoby do śmierci jej męża przyczyniło się TVP, mogą grozić pozwy. Sama telewizja publiczna zapowiedziała pociągania do odpowiedzialności za tego typu sugestie. Tak właśnie skończył miał m.in. Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". Wdowa nie boi się jednak pozwania. - Trudno, niechaj mnie także pozywa. To jest odpowiedzialność TVP. Ja tak uważam. Mowa nienawiści, sposób pokazywania wpłynął na to, że zabójca wybrał Pawła na ofiarę. Mojego męża zabiły słowa - oświadczyła Magdalena Adamowicz.

Sukces "ostatniej puszki Pana Prezydenta na rzecz WOŚP"

W dniu śmierci Pawła Adamowicza internautka Patrycja Krzymińska postanowiła zorganizować zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. By uhonorować wielkiego przyjaciela Fundacji, którym był Paweł Adamowicz, akcja została nazwana "zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Przez osiem dni z planowanych 1000 złotych udało się zebrać grubo ponad 1000 razy więcej. Akcja trwała do wtorku do północy. Finalnie suma zebrana do jednej puszki pobiła rekord i wyniosła 16 mln złotych. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  2. Puszka WOŚP Adamowicza pęka w szwach! Suma wystrzeliła mocno do góry
  3. Puszka WOŚP Adamowicza pęka w szwach! Suma wystrzeliła mocno do góry
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
źródło: TVN24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News