TVP zmiażdżone przez KRRiT! Polacy będą zachwyceni

TVP zmiażdżone przez KRRiT! Polacy będą zachwyceni Źródło: fot. youtube.com/Wirtualna Polska

TVP jest wyłącznym nadawcą meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożne w Rosji. Aż dotąd Telewizja Polska robiła duże problemy z udostępnieniem sygnału innym, mniejszym telewizjom, także kablówkom. Teraz jednak zmieniono zdanie. Było to konieczne, bowiem interweniowała sama Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Telewizja Polska na potrzeby emisji Mistrzostw Świata tworzy specjalny kanał - TVP 4K. Ma to być program, na którym mecze będą nadawane w niezwykle wysokiej jakości. Aż dotąd publiczny nadawca odmawiał sieciom kablowym oraz mniejszym nadawcom udostępnienia sygnału.

TVP zmiażdżona przez KRRiT

Telewizja publiczna chciała program nadawać samodzielnie. Odmawiała zatem innym operatorom prawa do reemisji kanału TVP 4K. Oznaczało to jednak poważne utrudnienie dostępu do niego. Do KRRiT zwrócił się zatem Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji "Mediakom". To federacja zrzeszająca kilkudziesięciu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych i telewizje kablowe. KRRiT przyjrzała się sprawie i przyznała rację "Mediakomowi". Interweniowała w Telewizji Polskiej. Jak informują media branżowe, w ciągu najbliższych dni publiczny nadawca ma niebawem rozpocząć wydawanie zgód. To zaś oznacza, że mecze Mistrzostw Świata będzie można obejrzeć w jakości 4K także za pomocą telewizji kablowej oraz udostępniane przez mniejsze telewizje.

Mistrzostwa Świata w Rosji

Już 14 czerwca w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. To pierwsze zawody od 2006 roku, na które Polska się zakwalifikowała. Nasza reprezentacja jest wysoko oceniana, zaś w Polsce są wobec polskich piłkarzy przedstawiane naprawdę duże oczekiwania. Po Mistrzostwach Europy, w których Polacy nie tylko wyszli z grupy, ale także dostali się do ćwierćfinału, nadzieje są ogromne. Dwa lata temu odpadliśmy z zawodów dopiero po rzutach karnych z przyszłym mistrzem Europy. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega jednak kibiców i zaleca ostrożność. Pojawiają się poważne obawy, że w związku z dużą liczbą turystów w Rosji może dojść do zamachów.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Katom nie udało się zabić rodziny Lewandowskiej. Niestety, dopadł ją nowotwór
  2. Lewandowski szczerze o prywatnym dramacie. Poruszające słowa
  3. Polak w furii rzucił się na Rosjankę. "Jesteś ku*wą, brudasem!"
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News