26 maja w programie TVP Info „Gość Poranka” pojawił się jeden z posłów PiS. Tuż po rozmowie przeprowadzający wywiad dziennikarz zacytował zaproszonego polityka na Twitterze. Nie spodziewał się jednak chyba, że jego post zostanie wykorzystany przeciwko „dobrej zmianie”.

– Jastrzębska Spółka Węglowa wygenerowała ponad 850 mln zysku – wystarczy nie kraść – powiedział w wywiadzie z Adrianem Klarenbachem poseł Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Szewczak. Dziennikarz, któremu widocznie spodobało się to stwierdzenie, zacytował je jakiś czas później na swoim Twitterze. Internauci okazali się jednak bezlitośni.

„Jak przyjmiemy waszą logikę, to znaczy, że wy tam w TVP zaczęliście kraść na potęgę…?” – napisał jeden z użytkowników portalu w odpowiedzi na post. Chodziło oczywiście o propozycję Jacka Kurskiego dotyczącą kredytu dla Telewizji Polskiej w wysokości właśnie 800 mln zł. Z powodu braku środków dopracowywane ma być przecież także prawo dotyczące ściągania abonamentu, który do tej pory był płacony przez naprawdę niewielką część społeczeństwa.

Wielu internautów entuzjastycznie zareagowało na tę ripostę. Wiele osób zauważa już bowiem ewidentny problem TVP, z którym od jakiegoś czasu próbują sobie radzić. Trudno jednak powiedzieć, czy nawet pożądana pożyczka mogłaby poprawić sytuację. Były prezes TVP Juliusz Braun stwierdził bowiem, że zamiast pomóc, pociągnęłoby to telewizję na finansowe dno.

...

Zobacz również

Fot. Twitter