Słynny dziennikarz TVP przekroczył granice. Chce pałować sędziów SN

Słynny dziennikarz TVP przekroczył granice. Chce pałować sędziów SN

TVP słynie dziś z przekazu bliskiego Prawu i Sprawiedliwości. Można się o tym wielokrotnie przekonać oglądając główne wydanie "Wiadomości". W telewizji publicznej nie brakuje dziennikarzy, którzy potrafią w bardzo ostry sposób skomentować polityczną rzeczywistość. Jednym z nich jest Rafał A. Ziemkiewicz.

TVP, jak na medium publiczne przystało, powinno uwzględniać jak najszersze spektrum stron politycznych. Nie da się jednak ukryć, że od lat stosuje się w niej sporą dysproporcję. Gości przychylnych partii rządzącej zaprasza się zdecydowanie więcej niż oponentów, czy nawet neutralnych z założenia ekspertów.

TVP nawiązało, Ziemkiewicz pojechał po całości

Jednym z ciętych piór w TVP jest Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz "Do Rzeczy" sympatyzujący ze środowiskami endeckimi nawiązał do przejęzyczenia, jakie zdarzyło się w głównym wydaniu "Wiadomości" Krzysztofowi Ziemcowi. Jego błąd to jednak nic przy tym co napisał, już na spokojnie, Ziemkiewicz. Chciałby on... pałować sędziów Sądu Najwyższego.

- Niestety chodziło o „powoływanie” (właściwie wyszło coś jak „połowanie”) a szkoda, bo przyznam, że pałowanie ich by mnie ucieszyło - szczególnie dzisiaj.

Ostra krytyka dziennikarza

Mocno kontrowersyjna wypowiedź spotkała się z falą krytyki. "Mam nadzieję, że przyjdzie mi zobaczyć, jak te wszystkie dzbany, meduzy i medialne prostytutki wylecą z TVP", "Jest niestety chamem i prostakiem" - to tylko nieliczne z odpowiedzi na ostry twitt Rafała A. Ziemkiewicza przytaczane w sieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe wśród obserwujących profil dziennikarza są i tacy, którym dosadny komentarz się spodobał.

Kontekst

Media rozpisują się dziś w sprawie sądów. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł dziś o wstrzymaniu wykonalności uchwały KRS o nowym składzie Izby Karnej w Sądzie Najwyższym. Prościej rzecz ujmując - reforma sądownictwa, jeśli będzie przeprowadzona, to w o wiele wolniejszym tempie. Należy bowiem przestrzegać procedur, o które wniosło dwóch sędziów, kontestujących decyzję nowej KRS. Jaki jest skutek wstrzymania sprawy przez NSA?

- Prezydent nie może wręczyć nominacji osobie wybranej przez KRS - mówi "Gazecie Wyborczej" mecenas Marcjanna Dębska.

I to właśnie za decyzję NSA i "wstrzymanie" przez dwójkę sędziów zmian w Sądzie Najwyższym Rafał Ziemkiewicz zareagował tak ostro. Czyżby stał się jawnym zwolennikiem PiS, a więcej partii, którą nie raz krytykował na łamach prasy?

  1. Reforma sądownictwa Ziobry skrytykowana w Europie. Minister zarzuca brak profejsonalizmu
  2. Nieoficjalne: Mateusz Morawiecki stanie przed sądem
  3. Ziemkiewicz grzmi na PiS. Ten wpis dziennikarza podbija internet
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu