Pamiętacie młodego dziennikarza TVP Info, który ścigał wśród sejmowych korytarzy polityków Platformy Obywatelskiej nie odstępując ich nawet na krok? Teraz ponownie stał się gwiazdą sieci.

Internauci przecierają oczy na widok filmu, na którym widać jak dwóch młodych dziennikarzy TVP pozuje na tle demonstrantów do zdjęć pokazując środkowy palec. Duża część z nich jest zgodna, że to całkowity upadek obyczajów.

Co to ma być? To już kompletny upadek. Skąd oni ich wzięli? Z pobliskiego gimnazjum? – komentuje oburzony internauta.

Zdaniem wielu osób tego typu zachowanie nie przystoi dziennikarzom, nawet jeśli prywatnie nie zgadzają się oni z protestującymi. Powinni szanować wszystkich ludzi niezależnie od własnych poglądów.

To nie był środkowy palec. To były dwa palce dla moich znajomych – tłumaczy jeden z dziennikarzy.

W obronę reporterów starał się wziąć również wicedyrektor TVP Info ds. publicystyki Samuel Pereira. Jego zdaniem nie wykonywali oni obraźliwych gestów wobec protestujących, a jedynie „pozowali do zdjęć”. Mimo tego typu tłumaczeń obaj zostali zawieszeni przez władze telewizji publicznej.

Podjąłem decyzję o zawieszeniu współpracy z panami Lucjanem Ołtarzewskim i Filipem Styczyńskim – skomentował sprawę Klaudiusz Pobudzin, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

źródło: Facebook

...

Zobacz również