Aż trudno uwierzyć. Poznaliśmy wyniki wyborów na prezydenta Ukrainy

Aż trudno uwierzyć. Poznaliśmy wyniki wyborów na prezydenta Ukrainy Źródło: pikio

TVP podało informację, która z początku może niektórym wydawać się dziwnym żartem, jednak jest jak najbardziej prawdziwa. Wszystko wskazuje na to, że nowym prezydentem Ukrainy zostanie komik.

TVP podało do polskiej opinii publicznej niezwykle wręcz zaskakującą informację. Chodzi o wyniki wyborów na Ukrainie. Już dziś nasi wschodni sąsiedzi poszli do urn wyborczych, aby w drugiej turze okazać swoje poparcie dla kandydatów na stanowisko prezydenta Ukrainy. Społeczność całej Europy jest w wielkim szoku. Wszystko wskazuje na to, że zostanie nim nie kto inny, jak kontrowersyjny komik.

Według danych podanych przez Exit Poll, nowym prezydentem Ukrainy został Włodomyr Zełenski. Ta informacja zszokowała cały świat. Czy to czyste kuriozum, czy też rozsądny wybór Ukrainy, najlepszy wobec perspektywy najbliższej przyszłości?

TVP informuje: komik zostaje prezydentem?

Na podstawie raportów ze 171 na 199 okręgów wyborczych można śmiało stwierdzić, że to właśnie kontrowersyjny komik pokonał Julię Tymoszenko i Petro Poroszenkę. Będzie sprawował swój urząd przez najbliższe pięć lat. Świat nie może wyjść z szoku, ta informacja to prawdziwa sensacja w światowej polityce. Oficjalne wyniki wyborów nie są jeszcze podane, jednak Zełenski najpewniej może już otwierać szampana

Już pierwsza tura wyborów wprawiła mnóstwo osób - z obywatelami Ukrainy włącznie - w prawdziwe osłupienie. Włodymyr Zełenski zdeklasował wręcz swoich kontrkandydatów, jako jedyny zbierając liczbę głosów, która mogłaby zagwarantować mu zwycięstwo. Zaskakującym również był fakt, że Petro Poroszenko i Julia Tymoszenko otrzymali bardzo podobną liczbę głosów. Mimo wszystko specjaliści i komentatorzy polityczni nie dowierzali, że komik może zostać prezydentem Ukrainy. Wskazywali na - ich zdaniem - oczywistość, którą miała być strata przez niego głosów w drugiej turze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się jednak inaczej. Lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 19.00 (polskiego czasu). W chwili obecnej trwa podliczanie głosów. Jednak jest bardzo mało prawdopodobne, by w ostatniej chwili wynik ten miał się zmienić. Wiele wskazuje również na to, że frekwencja ostatecznie utrzyma się w okolicach 45-50 procent.

W związku z opublikowanymi wynikami już teraz pojawiają się głosy, porównujące ten fenomen do tego, co zrobił w USA Donald Trump. Ostateczne wyniki jednak zostaną podane już wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Choroba sprawiła, że Marian Opania schudł 13 kg. Jak się dziś czuje?
  3. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!
  4. Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News