Trzęsienie ziemi w TVP i PR. Najważniejsze osoby wyrzucone na bruk

Trzęsienie ziemi w TVP i PR. Najważniejsze osoby wyrzucone na bruk Źródło: pikio.pl

TVP dokonała nagłej zmiany w kadrach. Wydawałoby się, że te posady są nie do ruszenia. Chodzi o stanowisko na samym szczycie zarządu. Zaskakujący ruch Rady Mediów Narodowych, którego nikt się go nie spodziewał. Jaki był powód tej zaskakującej decyzji?

TVP pozbyło się jednego z członków swojego zarządu. Właśnie została podana do opinii publicznej oficjalna informacja, że Maciej Stanecki, nie pełni już swojej dotychczasowej funkcji w Telewizji Polskiej. Decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych. Co zaskakujące, jednocześnie zostało powołanych dwóch wiceprezesów.

W chwili obecnej nie są znane oficjalne przyczyny takiego stanowiska. Wiadomo jednak, że na swojej posadzie ostanie się prezes Jacek Kurski. Jak ustalił portal Wirtualne Media, najprawdopodobniej w całej sprawie niezwykle istotne było stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy, według którego nowelizacja ustawy o rekompensacie abonamentowej miała być ściśle uzależniona od zmian kadrowych na szczycie stacji.

TVP - zmiana na szczycie władzy

Odwołanie Macieja Staneckiego nie jest jedyną zmianą, jaka spotkała media publiczne. Ze swoim stanowiskiem pożegnał się także Mariusz Staniszewski, który do tej pory był członkiem zarządu Polskiego Radia. W wyniku ten zmiany, zarząd będzie jednoosobowy, a stanowisko jej prezesa nadal będzie piastować Andrzej Rogoyski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

W wyniku rotacji posadę wiceprezesów otrzymały dwie osoby. Są to Marzena Paczuska, a także Piotr Pałka z Kancelarii Prezydenta RP. Marzena Paczuska do niedawna pełniła funkcję doradcy prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

W zmianach kadrowych największe kontrowersje wzbudza Piotr Pałka. Do połowy 2018 roku pełnił swoje obowiązku w biurze programowym Telewizji Polskiej. Jednak po decyzji, która odbiła się szerokim echem w mediach, został zwolniony. Chodziło o dopuszczenie przez niego do konkursu debiutów na festiwalu w Opolu utworu, który uznawany jest za hymn czarnych protestów, śpiewany przez radykalne feministki. Nosił on tytuł "Siła kobiet", a wykonywany był przez zespół Girls on Fire. Jest to nawiązanie do walki między innymi o prawo do aborcji.

Maciej Stanecki pełnił funkcję członka zarządu Telewizji Polskiej od początku 2016 roku, a więc otrzymał posadę mniej więcej w tym samym czasie, co Jacek Kurski.

Kontrowersje wokół ustawy o rekompensacie abonamentowej

Pojawiają się informacje, że zmiany kadrowe mógł zainspirować pośrednio prezydent Andrzej Duda. Według nich, to właśnie od zmian na czołowych stanowiskach w zarządzie zależeć będzie podpisanie przez niego ustawy, która przyzna gigantyczne rekompensaty z racji niepłaconego abonamentu radiowo-telewizyjnego dla mediów publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Julia Wieniawa pokazała się w bikini! Zemdlejecie z wrażenia. Ma IDEALNE ciało!
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News