Wielka rezygnacja w TVP

Wielka rezygnacja w TVP Źródło: TVP

Do wielkich zmian doszło właśnie w siedzibie TVP. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych twarzy stacji złożyła rezygnację z prowadzania panelu informacyjnego. Portal Wirtualne Media nieoficjalnie podał już nazwisko osoby, która ma zasilić ekipę prowadzących "Wiadomości".

TVP przechodziło w ostatnich latach wielką restrukturyzację, która wiązała się przede wszystkim z potężnymi zmianami kadrowymi. Taka rotacja pozwoliła wybić się w szczególności kilku osobom, które swoimi twarzami reprezentują "dobrą zmianę" w mediach publicznych. W tym gronie z pewnością znaleźli się Krzysztof Ziemiec i Danuta Holecka, którzy przejęli główne wydanie "Wiadomości". Według informacji podanych przez portal Wirtualne Media, ich wspólna koordynacja nad programem dobiegła końca.

Gwiazda TVP odchodzi z "Wiadomości"

Krzysztof Ziemiec rozstał się właśnie z ekipą "Wiadomości". Po zmianach programowych z 2016 roku prezenter nieustannie był kojarzony jako jeden z najwierniejszych orędowników "dobrej zmiany" wprowadzanej w mediach przez Jacka Kurskiego. Po raz ostatni Ziemiec pojawił się w głównym wydaniu magazynu informacyjnego 14 stycznia, kiedy z Gdańska zapowiadał materiały dotyczące w dużej mierze zamachu na Pawła Adamowicza. Wówczas na niego i jego kolegów spłynęła lawina krytyki m.in. po materiałach dotyczących Jerzego Owsiaka oraz mowy nienawiści wśród polityków opozycji. Oczywiście redakcja nie miała sobie nic do zarzucenia, co podkreślał Jarosław Olechowski. - Szanowni Państwo, materiał „Wiadomości” o tzw. „mowie nienawiści” prezentował przykłady nieakceptowalnych wypowiedzi polityków, te najbardziej drastyczne, wzywające wprost do stosowania przemocy fizycznej. To było jedyne kryterium doboru tych konkretnych cytatów - skomentował wówczas dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Od tamtego momentu próżno było szukać Krzysztofa Ziemca na głównej antenie TVP. Pojawiał się za to w programach "Woronicza 17" oraz "Minęła 20" w zastępstwie za zawieszonego Michała Rachonia. Nieoficjalnie mówi się, że właśnie w tych formatach będzie można oglądać go po powrocie z urlopu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Nieoficjalnie mówi się, że miejsce Krzysztofa Ziemca w "Wiadomościach" ma zająć Edyta Lewandowska. Dziennikarka związana jest z 
TVP od 1997 roku. Nie wiadomo natomiast, kiedy po raz pierwszy miałaby poprowadzić główne wydanie magazynu informacyjnego.

Krzysztof Ziemiec - jeden z najbardziej krytykowanych dziennikarzy "dobrej zmiany"

Działania Krzysztofa Ziemca od dłuższego czasu budziły wiele negatywnych uczuć wewnątrz środowiska dziennikarskiego i politycznego. W 2016 roku Magda Jethon ostro zareagowała na powieloną przez niego nieprawdziwą informację dotyczącą KOD-u. - Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa. Czy ktoś w końcu powie STOP? Za parę lat władza się zmieni, zostanie zła pamięć i zwykły wstyd - napisała wówczas w liście otwartym. Rok później prezenter został na żywo podsumowany przez posła Michała Szczerbę. - Byłem ciekawy, jakie pytania pan mi zada. Byłem również ciekawy i chciałem panu zadać pytanie, czy nie ma pan problemów z codziennym goleniem się rano i spoglądaniem w lustro, będąc na usługach PiS-owskiej, propagandowej telewizji - powiedział na antenie TVP. ZOBACZ TAKŻE
  1. Biegnij do bankomatu i wypłać gotówkę! W weekend utrudnienia w wielkich bankach 
  2. 15-letnia Patrycja poszukiwana. Policja przeczesuje województwo łódzkie i prosi o pomoc 
  3. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
  4. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  Źródło: Wirtualne Media Następny artykuł
tvp
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News